۲۴ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۲۴ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی شناسایی شد.

دکتر «محمد جمالیان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از تعداد ۲۴ مورد جدید در استان، یک نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شد که تحت مراقبت قرار دارد و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کند.

وی اظهار داشت: ۲۳ مورد از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی تحت درمان هستند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی با این ۲۴ مورد جدید مبتلا به بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی، تعداد موارد مبتلا  از زمان شیوع بیماری تا کنون به ۳۴ هزار و ۸۰۷ مورد رسیده است.  

جمالیان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان مرکزی گزارش نشده است که بر این اساس تعداد فوتی ها همان یک‌هزار و ۴۱۲  نفر است.  

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۲۹ دی ماه ۹۹ به یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر

و تعداد جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۸۸۶ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =