۹۷ درصد دانش‌آموزان ناحیه ۲ زنجان تحت پوشش شبکه شاد هستند

زنجان - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان گفت: در زمان حاضر ۹۷ درصد دانش آموزان ناحیه ۲ زنجان تحت پوشش شبکه شاد هستند که امیدواریم با تامین زیرساختهای اینترنتی در مناطق روستایی شهرستان این مهم به ۱۰۰ درصد برسد.

مجید دویرانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر ۵۲ هزار دانش آموز زنجانی در ناحیه ۲ آموزش و پرورش زنجان تحصیل می کنند که از این تعداد ۲ هزار دانش آموز در مناطق روستایی فاقد اینترنت هستند که امیدواریم با ایجاد زیرساخت های لازم از سوی دستگاه متبوع این مهم شتاب بیشتری داشته باشد تا گروه‌های هدف از امکانات نوین آموزشی بهره مند شوند.

این مسوول ادامه داد: مدارس باید به صورت اقتضایی مدیریت شوند و اینکه شورای مدرسه در بحث تعلیم و تربیت محوریت پیدا کرده اند، امری خوب محسوب می شود.

وی اضافه کرد: معلمان، مدیران، دانش آموزان و والدین ذینفعان تعلیم و تربیت هستند و در شرایط کرونایی آموزش مجازی توسط مدارس با کمترین حواشی انجام می گیرد.

این مسوول ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته ارتقای سواد رسانه ای برای فرهنگیان مورد توجه قرار گرفته و از طرفی شیوع کرونا موجب شده است ارتباطات بصورت مجازی گسترش یابد و حتی این مساله برای برگزاری جلسات آنلاین با مدیران مقرون به صرفه بوده، چرا که هزینه های آموزش‌های حضوری را کاهش داده است.

وی اظهار داشت: بنابراین می توان گفت کرونا هم یک فرصت و هم تهدید به شمار می رود و این واقعه موجب شده فرهنگیان زنجانی سواد رسانه ای خود را بیش از گذشته افزایش دهند.

دویرانی افزود: در این ایام تلاش شد درسنامه های خودآموز برای استفاده گروه های هدف در روستاها تولید شود که در این راستا فصل نامه های پاییز، زمستان و بهار نیز آماده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه توانمندسازی و ارتقای مهارت های شغلی معلمان اقداماتی انجام گرفته شده و علاوه بر آن کارگاه ها و برنامه های متعدد آموزشی در مقطع  ابتدایی نیز اجرا شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =