اعلام عناوین دهه فجر/ انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر چون کوه استوار

تهران- ایرنا- قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اعلام عناوین ایام‌الله دهه فجر گفت: شعار محوری امسال «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی روز دوشنبه گفت: بزرگداشت ایام الله دهه‌فجر به مثابه عید اسلامی بزرگ با حضور آگاهانه و پرشور آحاد امت حزب الله متدین، فهیم و با بصیرت در صحنه و نقش آفرینی مردمی همانند دیگر مراسم و اعیاد مذهبی آثار و برکاتی بس گرانبها و ارزشمندی را در زنده نگه داشتن روحیه انقلابی و ایجاد انگیزه مضاعف، انسجام و خودباوری در بین نیروهای متدین انقلابی و متقابلاً ایجاد یأس و شکست توطئه‌های نظام سلطه و در رأس آن آمریکای جهانخوار را در پی خواهد داشت.

وی یکی از ویژگی های دهه فجر امسال را تقارن با سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره) دانست و افزود: از جمله اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تعیین شعار محوری ایام الله دهه مبارک فجر در چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است که با در نظر گرفتن رشد پیشرفت و ترقی‌های افتخارآمیز نهضت الهی احیاگر اسلام ناب محمدی (ص)، حضرت  امام خمینی (ره)،‌ شعار محوری ایام الله فجر سال جاری عبارت خواهد بود «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار».

لطفی افزود: از همین منظر، اقدام بعدی تعیین عناوین اختصاصی ایام الله دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن بر مبنای اهداف، سیاست ها و راهبردهای چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به منظور محور و چارچوب فعالیت‌های هر روز از ایام در حوزه تبیین، مراسم،‌ بیان دستاوردها،‌ روشنگری و پاسخ به شبهات و فعالیت‌های میدانی است.

به گفته قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکشنبه ۱۲ بهمن روز انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، عبدصالح خدا، احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) نام گرفته و برای دوشنبه ۱۳ بهمن شعار  انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی،‌ اقتصاد مقاومتی، جهش تولید تعیین شده است. 

وی افزود: سه شنبه ۱۴ بهمن مزین به شعار انقلاب اسلامی،‌ جوان ایرانی، امید و خودباوری، پیشرفت علمی شده و برای چهارشنبه ۱۵ بهمن شعار انقلاب اسلامی، سیره فاطمی، منزلت زن، سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی انتخاب شده است. 

لطفی ادامه داد: پنجشنبه ۱۶ بهمن انقلاب اسلامی، مجاهدت انقلابی، کرامت انسانی، ایثار و شهادت طلبی نام گرفته و شعار جمعه ۱۷ بهمن انقلاب اسلامی، قرآن و معنویت، وحدت اسلامی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج) است. شنبه ۱۸ بهمن انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب، امت ولایی، تمدن نوین اسلامی و یکشنبه ۱۹ بهمن به شعار انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح جهادی، اقتدار و صلابت، امنیت پایدار مزین شده است. 

وی دوشنبه ۲۰ بهمن را روز انقلاب اسلامی،‌ بسیج فداکار، خدمت مؤمنانه، مدافعان سلامت عنوان کرد و افزود: سه شنبه ۲۱ بهمن روز انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی، جبهه مقاومت، استکبارستیزی است و چهارشنبه ۲۲ بهمن نیز به عنوان انقلاب اسلامی، یوم الله ۲۲ بهمن، عید بزرگ اسلامی ، سرآغاز حکومت الله بر جهان تعیین شده است. 

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری دو روز پیش در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به در پیش بودن مراسم ۲۲ بهمن گفت: تصمیم گرفتیم به دلیل شرایطی که داریم، امسال مراسم ۲۲ بهمن عمدتا به‌صورت نمادین و به صورت خودرویی و موتوری برگزار شود که این مصوبه ابلاغ و به‌دقت اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ