۴ شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: چهار شکارچی متخلف در عملیات ایست بازرسی سه راهی دارلک این شهرستان دستگیر شدند.

فاروق سخنور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین کنترل خودروهای عبوری محور مهاباد - ارومیه به یک دستگاه سواری مشکوک شده و آن را با همکاری نیروهای پاسگاه دارلک متوقف کردند.

وی ادامه داد: از متخلفان داخل این خودرو، سه قبضه اسلحه شکاری، ۲۰۰ عدد فشنگ ته پر، لاشه ۱۳ قطعه مرغابی وحشی شامل ۹ قطعه خوتکا، یک قطعه تنجه، یک قطعه نوک پهن و ۲ قطعه سرسبز کشف و ضبط شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: در این راستا ضمن توقیف خودرو، چهار متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

سخنور اضافه کرد: متهمان برای جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست و پرندگان شکار شده جریمه خواهند شد.

وی گفت: امسال مجوز صید و شکار در هیچ کدام از مناطق و سدهای شهرستان داده نشده و طبق قانون با کسانی که محیط زیست را تهدید کنند، برخورد خواهد شد.

سخنور همچنین از دوستداران محیط زیست این شهرستان خواست که در صورت مشاهده هرگونه تخریب و صید و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

وجود تالاب‌های کانی‌برازان، قوپی باباعلی، حسن‌خان، گروس، داشخانه و قره‌قشلاق، مهاباد را به یکی از زیستگاه‌های اصلی پرندگان در آذربایجان‌غربی تبدیل کرده است و در این میان تالاب‌های کانی‌برازان و قوپی‌باباعلی جزو تالاب‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

مهاباد از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha