آغاز ساخت سه مدرسه خیرساز در حاشیه اهواز

اهواز - ایرنا - ساخت سه مدرسه ۶ کلاسه در ناحیه چهار اهواز در راستای طرح آجر به آجر (طرح مشارکت همگانی برای ساخت مدرسه)، روز دوشنبه طی آیینی در سه منطقه حاشیه اهواز آغاز شد.

به گزارش ایرنا مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان دوشنبه در حاشیه این آیین در کوی سیاحی اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این مدارس با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال با مشارکت خیران در ناحیه چهار اهواز ساخته می شوند.

علی قربانی ادامه داد : این مدارس با مجموع ۹۰۰ متر مربع زیر بنایی و یک هزارو ۵۰۰ متر مربع  مساحت ساخته خواهند شد .

وی افزود : اقدامات مناسبی  برای ساخت مدارس  در مناطق محروم ، روستایی و حاشیه اهواز صورت گرفته که لازم است با توجه به رشد جمعیت به امر مدرسه سازی توجه بیشتری شود .

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان خاطر نشان کرد : این مدارس در سه منطقه کوی سیاحی ، کوی مندلی و کوی سادات اهواز همزمان ساخته می‌شوند .

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در این آیین گفت : از ریلی که در شرح دین مقدس اسلام اعلام شده است فاصله گرفته ایم و امیدواریم با گذشت این چند سال از انقلاب ، بتوانیم به جایگاه اصلی خود برگردیم .

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد ادامه داد : امروز موفق شده ایم که در مسیر حل مشکلات حاشیه شهر اهواز گام برداریم ، ولی حل کامل مشکلات این مناطق نیاز به تلاش و همت بیشتر دارد.

وی افزود : در حاشیه‌های شهر اهواز به شدت با مشکل کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم که با مشارکت همگانی و حمایت خیران باید تلاش کنیم بخش کوچکی از این نیاز را برطرف نماییم.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان بیان کرد : با کمک قرارگاه‌های جهادی ، سپاه پاسداران انقلاب و طلاب اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است که فعالیت آنها با دولت متفاوت و جدا می‌باشد ، که امیدواریم با تلاش بیشتر ، مشکلات آموزشی را در همه مناطق دور افتاده استان برطرف کنیم .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha