۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84189073
۴ نفر

برچسب‌ها

گرامیداشت مجازی روز هوای پاک توسط دانش آموزان البرز

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: ۲۹ دی ماه روز هوای پاک در فضای مجازی مدارس این استان با شعار« هوای پاک، تعهد مسوولان و مشارکت مردم» گرامی داشته شد.

سالار قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: کارشناسان، مراقبان و سفیران سلامت مدارس البرز با تولید محتواهای آموزشی زیست محیطی در بستر شبکه شاد خواستار توجه مردم به مسائل زیست محیطی شدند.

وی با اشاره به اینکه مقابله با مشکلات محیط زیستی از جمله جلوگیری از تخریب طبیعت، حفاظت از گیاهان و جانوران و آلوده نکردن هوا، موثرترین و با صرفه ترین روش است، خاطرنشان کرد: در روز هوای پاک نیز این آموزش ها با هدف فرهنگ سازی عمومی و افزایش سطح مشارکت افراد جامعه اجرایی شد.

وی بیان داشت: ترویج و توسعه فرهنگ زیست محیطی در جامعه از طریق تقویت و گسترش فعالیت های آموزشی امکان پذیراست که این مهم در آموزش و پرورش مدارس البرز مورد توجه قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: به منظور حفاظت از محیط زیست، بخشی از دروس تخصصی محیط زیست نیز وارد کتب درسی دانش آموزان شده است.

قاسمی ادامه داد: امروز یکی از بخش های آموزشی کلاس درس معلمان البرز در زمینه هوای پاک تشکیل می دهد تا دانش آموزان قدر محیط زیست این نعمت خدادادی را بهتر بدانند، نسبت به منابع آلایندگی آن شناخت بیشتری پیدا کنند و همچنین نسبت به حفاظت از آن بی توجهی نکنند.

وی یادآور شد: ترغیب حس مسئولیت پذیری درمورد مسائل زیست محیطی دربین شهروندان نیاز به داشتن آگاهی و بینش محیط زیستی دارد که آموزش و پرورش در راستای این هدف مهم تلاش می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: امروز دانش آموزان این استان با کشیدن نقاشی، تهیه پوستر، فیلم کوتاه، روزنامه دیورای، انشاء نویسی ، مقاله و پیام های آموزشی روز هوای پاک را گرامی داشتند.

استان البرز ۴۷۰ دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها