برپایی نمایشگاه نقاشی مجازی به نفع کودکان سرطانی

تهران - ایرنا - نخستین نمایشگاه نقاشی مجازی محک با عنوان «من پیروزم» با شعار «من یک هنرمندم و برای پیروزی کودکان مبتلا به سرطان تلاش می‌کنم» از ۳ تا ۱۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه محک، تارا بهبهانی نقاش و داوطلب محک در اینب اره گفت:برگزاری نمایشگاه نقاشی شاگردانم در مؤسسه خیریه محک سنتی قدیمی است. هر سال در اواخر فروردین ماه نمایشگاهی موضوعی از هنرجویانم برگزار می‌شد اما امسال زمان و نحوه اجرای این نمایشگاه با توجه به شرایط کنونی تغییر کرد و آثار هنرمندان کودک و نوجوان به صورت مجازی در وب‌سایت محک به مناسبت چهام فوریه (15 بهمن) روز جهانی سرطان به نمایش درمی آید.
وی با بیان اینکه طی ۱۴ سال گذشته این اولین باری است که این نمایشگاه بر خلاف سنت همیشگی خود در بهمن ماه و به صورت مجازی برگزار می‌شود، ادامه داد: دو عامل باعث شد تا نمایشگاه امسال در تاریخ همیشگی اجرا نشود. ابتدا شیوع ویروس کرونا و سپس شرایط جسمی من به دلیل ابتلا به سرطان. 
بهبهانی تأکید کرد: استقبال فراوان از دوره‌های پیشین نمایشگاه و تماس‌های مکرری که از دلیل برگزار نشدن نمایشگاه پرس و جو می‌کردند باعث شد تا هنگامی که از نظر جسمی شرایطی پایدار پیدا کردم، اقدام به تهیه مقدمات برگزاری نمایشگاه کنم. خوشبختانه آثار هنرجویان هم با سرعتی بیش از سال‌های پیشین آماده نمایش شد تا نمایشگاه به مناسبت روز جهانی سرطان برگزار شود.
این نقاش باتجربه با بیان اینکه موضوع نمایشگاه امسال «پیروزی» و علت انتخاب آن برای پانزدهمین دوره نمایشگاه‌اش به نفع کودکان مبتلا به سرطان است، ادامه داد: طی درمان بیماری‌ام، یکی از موضوعاتی که ذهنم را درگیر می‌کرد پاسخ به این پرسش بود که آیا در نبرد با این بیماری پیروز خواهم شد؟ و بعد به مبارزه بی امان کودکان محک فکر کردم.
وی اضافه کرد: در نهایت تصمیم گرفتم پیروزی را به عنوان مضمون مشترک آثار نمایشگاه انتخاب کنم. کودکان پیروزی را دوست دارند. نگاه هر کدام به این مفهوم نیز متفاوت است. طی صحبت‌هایم با شاگردان دوره اخیر تلاش کردم تا ذهن آن‌ها را به سمت رابطه پیروزی و کودکان مبتلا به سرطان هدایت کنم. هر کدام از شاگردانم که پیروزی‌های شخصیشان را توصیف می‌کردند با این سوال من مواجه می‌شدند که آیا تو هم می‌توانی با شرکت در این نمایشگاه به پیروزی کودکان محک کمک کنی؟
بهبهانی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه بهانه‌ایست که دست به دست هم دهیم و به بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان که استوار ایستاده نگاهی بیندازیم و چشمان امیدوار به آینده بیماران کوچکش را دریابیم و کمک کنیم تا مخارج سهمگین بیماریشان تأمین شود.
وی اظهار داشت: نقاشان شرکت کننده در این نمایشگاه همراه با خیرین و نیکوکاران در این نمایشگاه امیدوارند که امسال هم با روش جدید برگزاری آنلاین بتوانیم گامی در جهت تحقق آرزوها و رویاهایمان، برای دوستان مبتلا به سرطان‌مان برداریم. دور نیست روزهای روشنی که پیروزی تمام کودکان مبتلا به سرطان را جشن می‌گیریم و واژه سرطان را برای همیشه از فرهنگنامه بیماری‌ها پاک می‌کنیم.

نمایشگاه «من پیروزم» از ۳ تا ۱۰ بهمن با شعار «من یک هنرمندم و برای پیروزی کودکان مبتلا به سرطان تلاش می‌کنم» در راستای پویش انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) و به مناسبت روز جهانی سرطان، برای اولین بار پس از ۱۴ بار اجرا به صورت مجازی در وب‌سایت مؤسسه خیریه محک (mahak-charity.org) برگزار خواهد شد.

همه عواید حاصل از این نمایشگاه صرف تأمین هزینه‌های درمان کودکان مبتلا به سرطان خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار جامعه