۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84189017
۰ نفر

برچسب‌ها

مدت اقامت مسافران در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مدت اقامت مسافران در مراکز اقامتی رسمی این استان طی یک هفته گذشته افزایش یافت.

یوسف بیدخوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر از مجموع هزار و ۷۷۲ واحد اقامتی رسمی شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر در این استان یک چهارم آنها در دایره فعالیت و میزبان مسافران هستند.

وی ادامه داد: از ابتدا تا ۲۷ دی ماه جاری ۲۶ درصد ظرفیت اقامتی مهمانپذیرها، ۲۵.۶ درصد ظرفیت هتلها، ۲۱ درصد ظرفیت هتل‌آپارتمانها و ۳۳ درصد ظرفیت خانه‌های ‌مسافر زیرپوشش این اداره کل تکیمل شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مدت اقامت مسافران در این استان از ۲۰ تا ۲۷ دی ماه افزایش داشته بطوریکه در مهمانپذیرها ۳۶.۲۵ درصد، در هتلها ۳۳.۵ درصد، در هتل‌آپارتمانها ۲۹.۵ درصد و در خانه‌های ‌مسافر ۳۶.۵ درصد افزایش ثبت شده است.

وی علت افزایش مدت اقامت مسافران را کاهش محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، بازگشایی حرم مطهر رضوی و بهبود شرایط نسبت به گذشته دانست و افزود: البته دغدغه کمرنگ بودن دسترسی در حوزه مسائل حمل و نقل در دو بخش هواپیما و قطار همچنان وجود دارد که با توجه به ظرفیت محدود در این بخش امیدواریم به زودی شاهد بهبود شرایط در این زمینه باشیم.

بیدخوری ادامه داد: هم اکنون واحدهای اقامتی این استان و مشهد دچار ازدحام مسافران نیستند و از نظر اجرای پروتکلهای بهداشتی وضعیت مطلوبی دارند.

وی گفت: به مسافران توصیه می‌کنیم با توجه به قیمت مناسب ارائه شده در واحدهای اقامتی رسمی و رعایت اصول بهداشتی در حد مطلوب، از خدمات این بخش اقامتی استفاده کنند.

خراسان رضوی دارای هزار و ۷۷۲ واحد اقامتی دارای مجوز شامل ۲۴۱ هتل و متل، ۳۰۶ هتل آپارتمان، ۳۸۴ مهمانپذیر، ۶۸۲ خانه مسافر  و ۱۰۹ اقامتگاه بومگردی است که معادل بیش از ۵۰ درصد واحدهای اقامتی کشور می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha