امنیت بسیار خوبی در استان کرمانشاه برقرار است

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: امنیت بسیار خوبی در تمامی پهنه این استان از نقطه ورود تا صفر مرزی باتلاش جهادی همه همکاران وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار علی اکبر جاویدان روز دوشنبه در جلسه قرارگاه اربعین در مرز رسمی خسروی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و امنیت و مدافعان حرم افزود: مرز رسمی خسروی قدمگاه رزمندگان و شهدا و زایران امام حسین (ع) است.
وی اظهار داشت: این جلسه در راستای رفع موانع و مشکلات و فراهم کردن شرایط مناسبی برای تردد زوار است که در سال گذشته بعد از سال ها انتظار شاهد تردد زایران از مرز خسروی به عنوان قدیمی ترین مرز برای تردد به عتبات عالیات بودیم ولی به دلیل مشکلات عراق نتوانستیم خدمات ۲۴ ساعته بدهیم اما بازگشایی آن نوید امیدبخشی بود.

فرمانده انتظامی کرمانشاه گفت: تلاش مجموعه استان برای خدمات رسانی بهتر به زوار است و همه دستگاه های مختلف کوشش می کنند این ماموریت به خوبی انجام شود.
سردار جاویدان گفت: یک همدلی خوبی برای این کار با مدیریت جهادی استاندار وجود دارد و در سال گذشته در ایام اربعین با وجود ترددهای زیاد مشکلی نبود از نظر ترافیکی هم شرایط مطلوب و موانع هم در دست بررسی و رفع آن است.
او ادامه داد: ایستگاه های ایست و بازرسی در مسیرهای مواصلاتی مستقر و کنترل خوبی بر مسیر تردد زایران وجود دارد که از لحاظ امنیت ارتباط و کنترل نیز هم اکنون شرایط خوبی داریم.

وی گفت: در طول مسیر ۴۲ دوربین ناجا و ۵۰ دوربین راهداری نصب است و از نظر روشنایی و برق نیز مشکلی نداریم و کنترل هوشمندی بر مجموعه وجود دارد.

سردار جاویدان ادامه داد: براساس طرح ها ناجا برای تردد بدون محدودیت زایران و تردد محدود برنامه های لازم را داریم و انسجام و هماهنگی لازم را برای تردد وجود است.
او گفت: هم اکنون ۵۸ گیت فعال در مرز داریم و امکانات لازم برای تردد ۵۰۰ هزار نفر وجود دارد که در صورت افزایش تعداد زایران از این تعداد می توانیم گیت ها را افزایش دهیم.

وی بر ساماندهی خدمات رفاهی و بهداشتی برای تردد امسال زایران اربعین در مرز خسروی تاکید کرد.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.    

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها