۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84188963
۱ نفر

برچسب‌ها

فرماندهان ارشد نیروهای مسلح عمان تغییر کردند

تهران - ایرنا - سلطان عمان با صدور فرمانی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور و چند تن دیگر از فرماندهان نظامی را تغییر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های عمان، «هیثم بن طارق بن تیمور» امروز (دوشنبه ) با صدور فرمان‌های سلطنتی سرلشکر «عبدالله بن خمیس بن عبدالله الرئیسی » را به عنوان رئیس ستاد نیروهای مسلح این کشور منصوب کرد  

 سرلشکر بن خمیس الرئیسی پیش از این با درجه سرتیپی و بر اساس فرمان سلطنتی در سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان فرمانده نیروی دریایی عمان منصوب شده بود که امروز به درجه سرلشکری ارتقا یافت.  

پیش از وی سرلشکر «احمد بن حارث بن ناصر النبهانی» ریاست ستاد نیروهای مسلح عمان را برعهده داشت و از سال ۲۰۰۳ به این سمت منصوب شده بود. 

سلطان عمان همچنین سرتیپ خلبان «خمیس بن حماد بن سلطان الغافری» را به درجه سرلشکری ارتقا داد و به عنوان فرمانده نیروی هوایی این کشور منصوب کرد. 

پیش از این سرلشکر خلبان «مطار بن علی بن مطر العبیدانی» از ژانویه سال ۲۰۱۲ میلادی و بر اساس فرمان سلطنتی به عنوان فرمانده نیروی هوایی عمان منصوب شده بود. 

همچنین هیثم بن طارق با ارتقای درجه «سیف بن ناصر بن محسن بن حمید الرحبی» از سرتیپی به سرلشکری، وی را به عنوان فرمانده نیروی دریایی عمانی منصوب کرد تا جایگزین سرلشکر بن خمیس الرئیسی شود که امروز به عنوان رئیس ستاد نیروهای مسلح این کشور منصوب شد. 

سلطان عمان طی حکم دیگری سرتیپ «مهندس صالح بن یحیی بن مسعود المسکری» را به درجه سرلشکری ارتقا داد و به عنوان فرمانده دانشکده دفاع ملی این کشور منصوب کرد. پیش از این و از سال ۲۰۱۳  سرلشکر «سالم بن مسلم بن علی قطن» به عنوان اولین فرمانده پس از تاسیس این دانشکده، این سمت را در اختیار داشت.  

بر اساس اعلام رسانه‌های عمان «محمد بن ناصر بن علی الزعابی» نیز به عنوان دبیرکل وزارت دفاع جایگزین «محمد بن ناصر بن محمد الراسبی» شد که از  ۱۶ فوریه ۲۰۱۴ بر اساس فرمان سلطنتی به این سمت منصوب شده بود، شد. 

 بن ناصر الزعابی پیش از این مدیر کل هواپیمایی کشوری که بر اساس فرمان سلطنتی نام آن به «سازمان هواپیمایی کشوری» تغییر یافت، بود. 

سلطان عمان هفته گذشته نیز  ۲ فرمان سلطنتی برای «مجلس عمان» و «اصلاح قانون اساسی» این کشور صادر کرد که شامل ایجاد ساز و کاری مشخص و پایدار برای انتقال قدرت در سلطنت و تعیین ولیعهد است. 

 هیثم بن طارق یکسال قبل در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۰ پس از مرگ «سلطان قابوس بن سعید» در عمان به قدرت رسید. 

وی ۹ مارس ۲۰۲۰ برادر خود « شهاب بن طارق بن تیمور آل سعید » را به عنوان معاون نخست‌وزیر و وزیر دفاع عمان منصوب کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان