درمان بازنشستگان تامین اجتماعی رایگان است

تهران - ایرنا - معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه معالجه و درمان بیمه‌شدگان اجباری و بازنشستگان تأمین اجتماعی و همچنین افراد تبعی آنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی رایگان است.

امیرعباس منوچهری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: هزینه درمان غیربیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی براساس تعرفه‌های مصوب هیات وزیران در بخش عمومی غیردولتی و همچنین قرارداد با مراکز درمانی ملکی و سازمان‌های بیمه‌گر دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون مراکز درمانی این سازمان همه امکانات و تجهیزات پزشکی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا را نیز فراهم کرده و در حال حاضر با توجه به کاهش شیوع بیماری در کشور، روند ابتلا و بستری این بیماران در بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی هم کاهش یافته است.

منوچهری همچنین درخصوص میانگین سن فوت بیماران کرونا در مراکز درمان این سازمان گفت: نزدیک به ۷۸ درصد جانباختگان کرونا بیش از ۶۱ سال، نزدیک به ۱۸ درصد بین ۴۱ تا ۶۰ سال، ۳.۶۹ درصد بین ۲۱ تا ۴۰ سال و۰.۵۸ درصد نیز زیر ۲۰ سال بوده‌اند.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل آفریده مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی هم پیش از این در گفت وگو با ایرنا گفته بود: هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم شیوع کرونا در کشور برای این سازمان برابر با دو هزار میلیارد ریال وهزینه معالجه هر بیمار مبتلا به کرونا نیز از ۵۰ هزار تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان متغیر است.

بنابر اظهارات وی، یک بیمار با استفاده از دارودرمانی وهزینه‌کرد ۶۰ -۵۰ هزار تومان بهبود یافته و یک بیمار نیازمند بستری در بخش‌های آی سی یو و مراقبت‌های ویژه است وبا هزینه‌کرد ۵ - ۴ میلیون تومان بهبود می‌یابد.

برخی بیماران در وضعیت شدید بیماری نیز به جهت استفاده از داروهای گران قیمت، نیازمند هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیون تومان نیز شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار جامعه