۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84188870
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افزایش مبتلایان به کرونا در ژاپن

تهران- ایرنا- گزارش ها حاکی است با ثبت پنج هزار و ۷۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در ژاپن، آمار مبتلایان در این کشور بار دیگر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا از کیودو، دولت کلانشهر توکیو روز دوشنبه ابتلای یک هزار و ۵۹۲ نفر دیگر به ویروس کرونا را تأیید کرده است. توکیو و سه استان همجوار آن کاناگاوا، چیبا و سایتاما، هر یک بالاترین رقم مبتلایان خود در روزهای یکشنبه را ثبت کردند.

این اولین آخر هفته پس از آن بود که وضعیت اضطراری از منطقه بزرگ توکیو به استان های دیگر بسط داده شد و به طور کلی ۱۱ استان تحت وضعیت اضطراری قرار گرفتند.

از سوی دیگر «یوشی هیده سوگا»  نخست وزیر ژاپن در میان کاهش محبوبیتش به مهار و کنترل کووید ۱۹ متعهد شد.

وی که در سخنرانی شروع بکار دوره جدید پارلمان ژاپن سخن می گفت، قول داد تمام تلاش خود را برای مهار کرونا بکار بگیرد.

گزارش ها حاکی است نرخ رضایت از کابینه سوگا در سطح ۴۰ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

نرخ نارضایتی از کابینه هم ۴۱ درصد بود که نسبت به همان ماه ۵ درصد افزایش نشان داد. این اولین تغییر معکوس از این دست از شهریور امسال است که سوگا زمام امور را در دست گرفته است.

سوگا گفت: به طور جدی متاسف است که دولت باید از مردم بخواهد دوباره تحت شرایط محدودی زندگی کنند.

او خواهان همکاری مردم شد و گفت که دولت تمام آنچه می تواند را انجام خواهد داد تا همه گیری جهانی ویروس کرونا را مهار کند.

سوگا همچنین گفت که واکسن در تحت کنترل درآوردن این ویروس نقش اساسی را ایفا می کند دولت تلاش خواهد کرد تا اواخر ماه فوریه پس از بررسی های ایمنی و تاثیر گذاری، واکسیناسیون را آغاز کند.

نیشیمورا یاسوتوشی وزیر مسئول مقابله با ویروس کرونا هم روز دوشنبه در یک برنامه «ان اچ کی» گفت که دولت از مردم می خواهد که در خانه بمانند از شرکت ها نیز خواسته شده است که رفت و آمد به محل کار را تا ۷۰ درصد کاهش دهند.

ناکاگاوا توشیئو رئیس انجمن پزشکی ژاپن هم می گوید که مردم باید مراقب باشند، زیرا کشور درگیر موج دیگری از ابتلای جوانان شده است.

از سوی دیگر وزارت بهداشت طرحی برای افزایش تست گیری را اعلام کرده است.

مجموع مبتلایان به این ویروس در ژاپن به ۳۳۱ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده است. مقامات بهداشت و درمان ژاپن ۴۹ مرگ بر اثر این ویروس را طی شبانه روز گذشته گزارش دادند و مجموع جانباختگان به ۴۵۳۸ نفر رسیده است.

از سوی دیگر متخصصان بهداشت و درمان ژاپن قصد دارند در مورد چگونگی تامین تخت بیمارستان برای بستری کردن تعداد رو به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، گفت و گو کنند.

انجمن پزشکی ژاپن، انجمن بیمارستان های ژاپن و دو سازمان دیگر قصد دارند اولین جلسه یک کار گروه جدید را در این هفته برگزار کنند. از آنجایی که موسسات پزشکی در سراسر کشور با افزایش مبتلایان کرونا روبرو هستند، این سازمان ها به طور مشترک این کارگروه را ایجاد کردند.

هفته گذشته، نخست وزیر «سوگا یوشیهیده» با روسای این گروه های پزشکی دیدار کرد. سوگا وعده کمک های دولتی به موسسات پزشکی را داد و خواستار همکاری آنها در تأمین تخت های بیمارستانی بیشتر برای بیماران کووید-۱۹ شد.

ناکاگاوا توشیئو رئیس انجمن پزشکی ژاپن گفته است در صورتی که موسسات پزشکی کوچکتر خدمات پزشکی عادی بیشتری ارائه دهند، بیمارستان های بزرگتر می توانند تختهای بیشتری را برای افرادی که آزمایش کرونای آنها مثبت شده است، اختصاص دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار جهان