دستگیری کلاهبردار پرونده برنده شدن در قرعه کشی

تهران- ایرنا- رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از دستگیری مجرم سایبری که خود قربانی کلاهبرداری مشابه بود، خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس فتا،  سرهنگ رضا ملوکی روز دوشنبه در تشریح این خبر افزود: در پی مراجعه حضوری یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در پیام رسان تلگرام اقدام به ارسال پیام کلاهبرداری مبنی بر برنده شدن من در قرعه کشی کرد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی اولیه مشخص شد که شاکی در پی مشاهده پیام برنده شدن در قرعه کشی و لزوم واریز مبلغ پنج میلیون ریال جهت دریافت جایزه و اعتماد بیجا به این پیام، اقدام به واریز وجه خواسته شده می‌نماید؛ در نتیجه فرد ناشناس پس از دریافت وجه اقدام به حذف حساب کاربری خود می‌کند.

ملوکی اضافه کرد: بعد از اقدامات تخصصی و فنی‌مهندسی تیم کارشناسان پلیس فتا متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با کسب دستور از مقام  قضائی حساب بانکی متهم مسدود و در مخفیگاهش دستگیر شد و برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران افزود: متهم پرونده در بازجویی اظهار داشت چند روز قبل فردی در پیامرسان تلگرام به همین ترتیب از من کلاهبرداری کرد و من برای جبران خسارتم اینکار را انجام دادم و الان پشیمانم و حاضر به اخذ رضایت از شاکی هستم.

رییس پلیس فتا شرق استان تهران ضمن بیان اینکه پس از تکمیل تحقیقات، متهم به دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان قرچک اعزام شده است، از کاربران خواست: به پیام‌ها و تماس‌های وسوسه انگیز با عنوان برنده شدن در قرعه کشی یا عنوان خوش‌حسابی توجه نکنند و حتما موضوع را با حساسیت بیشتری دنبال کنند زیرا برای تحویل گرفتن جایزه نیازی به ارسال اطلاعات حساب‌ بانکی یا واریز وجه نیست.

سرهنگ رضا ملوکی اضافه کرد : شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک جهت ثبت گزارش می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار جامعه