۳۰ شرکت مهندسی اردبیل آماده مشارکت در بازسازی قره‌باغ هستند

اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت: برای بازسازی مناطق آزاد شده قره‌باغ جمهوری آذربایجان ۳۰ شرکت فنی و مهندسی در استان آماده مشارکت هستند.

محمدرضا انوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسات متعددی برای اعزام شرکت‌های مهندسی استان به قره‌باغ برگزار شده و به محض آمادگی طرف آذری مهندسان و نیروهای فنی این شرکت‌ها به جمهوری آذربایجان اعزام خواهند شد.

او با اشاره به فعالیت پیمانکاری و انبوه‌سازی گفت: ۲۴ شرکت مهندسی، یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت مشاوره، ۳۰ شرکت توانمند پیمانکاری و ۲۰۰ شرکت انبوه‌سازی در استان فعال هستند که در کشور پروژه های بزرگی را اجرا کرده و به عنوان شرکت‌های توانمند شناخته می‌شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند که ۶هزار و ۵۰۰ نفر آنها دارای پروانه اشتغال می‌باشند که با توجه به تخصص و کارایی خود در بخش ساخت و ساز موفق عمل کرده‌اند.

به گزاش ایرنا، رئیس‌جمهوری آذربایجان چندی پیش از کشورهای دوست این کشور خواست تا در بازسازی قره‌باغ مشارکت کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل همچنین گفت: با توجه به نبود تناسب پروژه‌های در حال اجرا و تعداد مهندسان در استان، اصلاح تعرفه خدمات مهندسی نیازمندی و معیشت مهندسان را تامین نمی‌کند اما می‌‍تواند حفظ و ارتقای کرامت و شان مهندسان را موجب شود.

وی اظهارکرد: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی در ساخت و ساز خود باید به قوانین نظام مهندسی و بحث نظارتی تمکین کرده و در این زمینه پایبند قوانین باشند.

انواری درباره برگزاری دوره آموزش مجازی افزود: سازمان پدافندغیرعامل کشور در نظر دارد دوره آموزشی مجازی با عنوان پدافند پرتوی را در راستای ارتقای سطح آگاهی و دانش پدافند پرتوی در استان بصورت مجازی برگزار نماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها