نخستین جشنواره کتابخوان و رسانه در قزوین برگزار می‌شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: نخستین جشنواره کتابخوان و رسانه ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمد بیگی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این جشنواره با هدف اطلاع‌رسانی مناسب از فعالیت کتابخانه‌های عمومی و تقدیر از فعالان رسانه‌ای در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها، در ۶ بخش اصلی، ۲ بخش فرعی و یک بخش ویژه توسط اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت:خبرنگاران و اصحاب رسانه استان قزوین می‌توانند در ۶ بخش اصلی شامل خبر، گزارش، سرمقاله و یادداشت، گفت‌وگو، مقاله، عکس خبری، عکس غیرخبری، گزارش تصویری با ارسال آثار خود در حوزه کتاب و کتابخوانی در این جشنواره ارسال کنند.

این مسوول افزود: علاقه مندان به شرکت در جشنواره کتابخوان و رسانه می‌توانند با مراجعه به نشانی festivalpl.ir ضمن ثبت نام، آثار خود را که از تاریخ ۱۷ مرداد تا اول بهمن‌ماه سال جاری به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

محمد بیگی تصریح کرد: جشنواره کتاب‌خوان و رسانه با هدف زنده نگه‌داشتن فضای کتابخانه و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اهمیت نقش مطالعه، تقویت ارتباط رسانه‌ها با کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار می شود.

وی، مسوولیت پذیری اصحاب رسانه در برابر خدمات و برنامه های کتابخانه‌های عمومی ، تقویت ارتباط بین رسانه ها ،ایجاد زمینه شکوفایی استعدادها و خلاقیت خبرنگاران در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی بیشتر با این نهاد را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

هم‌اکنون ۵۹ کتابخانه عمومی در استان قزوین فعالیت دارد که از این تعداد ۳۷ باب کتابخانه نهادی و ۲۲ باب کتابخانه مشارکتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =