۲۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84188604
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مشهد همچنان آلوده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: افزایش حجم آلاینده‌ها در هوای شهر مشهد بار دیگر کیفیت هوای این کلانشهر را در "وضعیت هشدار" قرار داده است.

تورج همتی صبح دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کنونی کیفیت هوای کلانشهر مشهد با ۱۰۴ ای.کیو.آی نشانگر "هوای ناسالم" و هشدارآمیز است. 

وی ادامه داد: هم‌اکنون کیفیت هوا در ۲۱ ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر در مشهد "ناسالم" و در ۲ منطقه ساختمان و ماشین‌ابزار سالم است.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: افراد دارای بیماریهای قلبی، تنفسی، سالمندان، زنان باردار و کودکان تا زمان بهبود کیفیت هوا از رفت و آمد در مناطق آلوده خودداری کنند. 

همتی افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند. 

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها