کاسبی میلیون دلاری اطرافیان ترامپ با اختیار عفو مجرمان

نیویورک- ایرنا- رسانه‌های آمریکایی افشا کردند که برخی از متحدان دونالد ترامپ برای استفاده از عفو رئیس جمهوری، از مجرمان متمول یا وابستگان‌ آنها، تا میلیون‌ها دلار پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش ایرنا، نیویورک‌تایمز شامگاه یکشنبه با انتشار این خبر، بخشش در روزهای پایانی دونالد ترامپ در کاخ سفید، باعث شده است که برخی متحدان وی همچون رودی جولیانی و جرد کوشنر، از کسانی که خواستار استفاده از این فرمان هستند، ده‌ها هزار دلار جمع‌آوری کرده‌اند.

بر اساس اسناد و مصاحبه‌های انجام شده چندین وکیل یا لابیگر، بازار سودآور عفو در حال افزایش است که منعکس کننده دستاوردی است که ریاست جمهوری ترامپ و همچنین رویکرد غیرمعمول وی برای اعمال اختیارات کنترل نشده این جایگاه، ایجاد کرده است.

بخشش و تخفیف مجازات برای ترحم به دریافت‌کنندگان مستحق است اما ترامپ از بسیاری از آنها برای پاداش دادن به متحدان شخصی یا سیاسی استفاده کرده است.

لابیگرها و وکلا گفتند که لابی‌های بخشش داغ شده‌اند زیرا مشخص شد که ترامپ هیچ راهی برای به چالش کشیدن شکست انتخاباتی خود ندارد.

برت تولمان یکی از لابیگران، دادستان سابق فدرال که به کاخ سفید در مورد بخشش و تخفیف مجازات مشاوره داده است، در هفته‌های اخیر از کارهای بخشش خود درآمد کسب کرده و ده‌ها هزار دلار و احتمالا بیشتر پول جمع کرده است تا برای بخشش با کاخ سفید لابی کند.

همچنین برای عفو جان کریاکو، مامور سابق سیا، افسری که به افشای غیرقانونی اطلاعات محرمانه محکوم شده است، یک مشاور عالی ستاد انتخاباتی ترامپ ۵۰ هزار دلار حقوق دریافت کرد.

همچنین به گفته نیویورک‌تایمز  به طور جداگانه به این زندانی گفته شد که در صورت پرداخت ۲ میلیون دلار، رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ،  می‌تواند به او کمک کند تا بخشوده شود.

کریاکو این پیشنهاد را رد کرد اما یکی از همکارانش به اف بی آی هشدار داد که جولیانی به طور غیرقانونی بخشودگی می فروشد.

جولیانی این اتهام را به رد کرد اما ترامپ به دستیاران خود پیشنهاد داده است که می‌خواهد گام فوق‌العاده و بی‌سابقه‌ای برای بخشش خود بردارد. برخی از منابع خبری هم گفته‌اند ترامپ برای روز سه‌شنبه بیش از ۱۰۰ دستور عفو یا تخفیف مجازات صادر خواهد کرد.

وی همچنین در مورد صدور بخشش پیشگیرانه برای فرزندان، داماد و مشاور ارشدش جرد کوشنر و جولیانی بحث کرده است.

بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha