اثر بانوی بوکانی در کتاب جشنواره بین‌المللی کاریکاتور کرواسی چاپ شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: اثر "منیره احمدی" هنرمند کاریکاتوریست این شهرستان به عنوان یکی از آثار منتخب جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور ۲۰۲۰ کرواسی در کتاب این جشنواره چاپ شد.

منصور احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ظهار داشت: این هنرمند بوکانی با سه اثر در این جشنواره شرکت کرده بود.

وی افزود: بیش از هزار اثر از کشورهای مختلف جهان به این جشنواره بین‌المللی ارسال شده بود که از میان آنها ۱۵۰ اثر که یکی از آن از آثار ارسالی این هنرمند بوکانی بود، در کتاب ویژه این نمایشگاه به چاپ رسید.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان افزود: این جشنواره با حضور و شرکت هنرمندانی از ۴۹ کشور جهان و با موضوع کرونا ویروس برگزار شد.

احمدی اضافه کرد: امسال همچنین سه اثر از این کاریکاتوریست بوکانی در گالری منتخب بهترین کارتون و کاریکاتور ایران قرار گرفت و یک اثر کارتون وی نیز در کتاب جشنواره بین‌المللی کارتون و کاریکاتور کشور پرتغال چاپ شد.

 منیره احمدی ۲۷ سال ساله دارای مدرک کاردانی گرافیک بوده و در زمینه انیمیشن و در حوزه طراحی نیز فعالیت دارد.

آثار این هنرمند بوکانی پیش از این نیز در جشنواره‌های بین‌المللی "آیدین دوغان" ترکیه و جشنواره روسیه به بخش نمایشگاه راه یافته و مقام دوم این جشنواره‌ها را نیز از آن خود کرده بود.

منیره احمدی تنها بانوی کاریکاتوریست آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود؛ در شهرستان بوکان حدود ۲۵ کاریکاتوریست مشغول فعالیت‌های هنری هستند.

این شهرستان در سال‌های گذشته هنرمندانی مانند "برادران قریشی" و در چند سال اخیر نیز که به قطب رشد و توسعه رشته کاریکاتور در آذربایجان‌غربی مبدل شده است هنرمندان موفقی را در سطح ملی و بین‌المللی به کشور معرفی کرده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =