۲۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84188488
۱ نفر

برچسب‌ها

کامالا هریس فردا کرسی سنا را ترک می کند

تهران- ایرنا- کامالا هریس معاون رییس جمهوری منتخب آمریکا فردا (دوشنبه) و در فاصله دو روز مانده به شروع کار دولت جدید، کرسی سنا را ترک می کند.

به گزارش تارنمای نشریه هیل، هریس روند کناره گیری از کرسی سنا را با در میان گذاشتن این موضوع با گوین نیوسوم فرماندار کالیفرنیا آغاز کرده است. به گفته مشاوران هریس، وی همچنین قصد دارد روز دوشنبه استعفای خود از کرسی سنا را اعلام کند.

نیوسوم پیش از این اعلام کرد که الکس پادیا از مقام های ارشد ایالت کالیفرنیا کرسی هریس را در مدت زمان باقی مانده تا پایان دوره وی در پایان سال ۲۰۲۲ پر می کند.

هریس سال ۲۰۱۶ به مجلس سنای آمریکا راه یافت. وی سریعا به علت سبک تند طرح پرسش در مجلس سنا از جمله پرسش از جان کلی نامزد پیشین وزیر امنیت داخلی آمریکا و فشار به جف سشنز دادستان کل پیشین آمریکا در جریان استماع کمیته قضایی در سال ۲۰۱۷ توجهات را به خود جلب کرد.

گرچه وی کرسی مجلس سنا را ترک می کند اما به صورت فنی از خود مجلس سنا خارج نمی شود و ریاست این مجلس را به صورت اسمی بر عهده دارد (رهبر اکثریت سنا ریاست این مجلس را در اختیار دارد و نقش معاون رییس جمهوری فقط در زمانیکه آرای نمایندگان ۵۰-۵۰ است، تعیین کننده می شود).

هریس روز چهارشنبه در مراسم تحلیف در محضر قاضی دیوان عالی آمریکا به عنوان معاون رییس جمهوری جدید آمریکا سوگند یاد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =