امام جمعه کرمان: حضرت زهرا(س) الگویی کامل برای زندگی بشریت است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: خداوند برای پیمودن مسیری که بتوان دستوراتش را برای تکمیل کردن دین انجام داد انسانهای کاملی را فرستاده که به عنوان الگو چه برای زن و چه مرد می شود از آنها پیروی کرد که حضرت زهرا (س) یکی از مهمترین الگوها می‌باشد.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی عصر  یکشنبه در مراسم عزاداری حضرت زهرا در مهدیه صاحب الزمان(عج) کرمان اظهار داشت : چهره معصوم و بدون گناه حضرت زهرا(س)؛ با وجود عمر خیلی کوتاه اما انسانیت؛ معرفت و پیمودن درجات آن و رسیدن به انسان کامل را به اتمام رساند.

حجت الاسلام علیدادی بیان کرد :در مورد حضرت زهرا(س)؛  به لحاظ شخصیت نسبی پدرشان  اشرف سفرا و افضل انبیا خداوند تبارک و تعالی  در طول دوران بشریت از ابتدا تا انتها می باشد.

وی ادامه داد: بالاترین و والاترین انبیا اولوالعزم هستند؛ حضرت موسی؛ حضرت عیسی؛ حضرت نوح؛ حضرت ابراهیم و حضرت محمد (ص) پنج پیامبر الوالعزم هستند که پیامبر نبی مکرم اسلام از همه بالاتر می باشد و رمز موفقیت پیغمبر در گسترش اسلام بار آوردن و تربیت کردن انسانهای درست و اسطوره می باشد که در انقلابی بزرگ توانست مردم را از جهالت محض به سوی نور هدایت کند.

حجت الاسلام علیدادیاضافه کرد: به لحاظ شخصیت حسبی شخصیت افضل و والای حضرت زهرا(س) به گونه ای بود که حضرت محمد (ص) لقب های زیادی برای دخترشان می گفتند که یکی از این لقب ها ام ابیها بود به معنی مادر پدرش. آنقدر پیامبر(ص) برای حضرت زهرا (ص) احترام قائل بودند که همیشه  جلوی بانوی عالم تمام قد  بلند می شدند و احترام می گذاشتند. و ام ابیها این را عنوان می کند که فاطمه (ص) در جایگاه مادر پیامبر اسلام می باشد.

به گفته امام جمعه کرمان معرفت و انسان شناسی از فضیلت های بزرگ حضرت زهرا به شمار می رود و بدین گونه ایشان انسانی کامل از لحاظ شخصیتی چه حسبی چه نسبی می باشند.

در ادامه مراسم عزاداری ام المومنین  حضور پر شور مردم و مداحان کشوری در مهدیه صاحب الزمان  ارادت و بندگی و رهروی خود را نسبت به بی بی دوعالم ابراز داشتند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها