۲۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84188423
۰ نفر

برچسب‌ها

مسمومیت پنج نفر در میبد به علت گازگرفتگی و یک خبر کوتاه

یزد- ایرنا- انتقال پنج نفر در میبد براثر گازگرفتگی به بیمارستان و بررسی مشکل روستای همیجان بهاباد از سوی نماینده مجلس از جمله خبرهای روزیکشنبه استان یزد است.

روابط عمومی سازمان اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی استان یزد شامگاه یکشنبه اعلام کرد: پنج نفر از اعضای خانواده ای در شهر میبد بر اثر گازگرفتکی که ناشی از نصب نکردن دودکش آبگرمکن بود به علت استنشاق گاز منوکسیدکربن مسموم و برای مداوا به بیمارستان امام جعفر صادق ( ع) منتقل شدند. 

این گزارش می افزاید: این حادثه ساعت ۱۵:۲۲ دقیقه امروز در محله شهیدیه شهر میبد اتفاق افتاد.

بنا براین گزارش مردم در طول سال به خصوص در فصل سرما که از بخاری‌های گازسوز استفاده می‌کنند ،با رعایت استانداردها در نصب آن نسبت به شناسایی علایم گازگرفتگی اقدام تا از خطرهای احتمالی جلوگیری شود.

گاز منوکسیدکربن هیچ گونه رنگ و بویی ندارد و در اثر سوخت ناقص مواد سوختی و به خصوص در فضای بسته ایجاد می‌شود، استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های مستعمل یا دارای نقص فنی و بدون دودکش بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت ناشی از این گاز را تشکیل می‌دهد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
بهاباد

محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی پس از اظهار نگرانی تعدادی از مردم روستای همیجان شهرستان بهاباد از شروع فعالیت اکتشافی در معدن سنگ آهن این روستا ، عصر یکشنبه  با حضور در جمع روستاییان نسبت به رفع نگرانی آنها قول پیگیری داد.

وی اظهار کرد: شرط اصلی برای فعالیت معدن توجه به شرایط منطقه و رضایت عمومی و حقوق مردم و کسب مجوزهای لازم از نهادهای ذی ربط است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اینکه باید نظر مسوولان شرکت بهره بردار معدن را هم شنید، گفت: به گفته مردم شروع فعالیت های اکتشافی علاوه بر تاثیر منفی بر منابع آبی روستا ، بر آب روستاهای اطراف هم تاثیرگزار است، باید مردم از حقوق خود دفاع کنند و این موضوع را پیگیری می کند.

نماینده مردم شهرستان های بهاباد، بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم  در مجلس اظهار کرد: به دلیل اهمیّت موضوع امروز در جمع مردم روستای همیجان حضور یافت تا نسبت به رفع نگرانی و دغدغه آنها اقدام کند.

پروانه بهرداری از معدن سنگ آهن همیجان در سال ۹۲ به نام یکی از شرکت ها صادر شد و مسوولان اداره های کل منابع طبیعی و آبخیزداری  و حفاظت محیط زیست استان یزد نسبت به آسیب به منابع آبی منطقه اظهار نگرانی کردند ولی بهره بردار معدن از مسیر دیگری راه دسترسی را ایجاد کرد و متعهد شد، عملیات اکتشاف و استخراج تاثیری بر منابع آبی همیجان و منطقه ندارد .

روستای همیجان در فاصله ۱۱ کیلومتری بهاباد قرار دارد و یکی از مناطق خوش آب و هوای بهاباد است .

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس دارد و مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها