«میز صادرات کیف و کفش» در همدان راه‌اندازی شد

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از راه‌اندازی میز تخصصی صادرات کیف و کفش در همدان خبر داد و گفت: این میز در راستای حمایت از صنوف تولیدی به منظور رشد و توسعه صادرات غیرنفتی شکل گرفته است.

حمیدرضا متین روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میز صادرات صنوف تولیدی و خدماتی در سازمان توسعه تجارت طراحی شده و هر کدام از استانها بر اساس ظرفیت و توانمندی موجود این میز را تشکیل می‌دهند. 

او گفت: همدان در زمینه تولید کیف و کفش از دیرباز دارای استعداد و ظرفیت خوبی است و شمار زیادی از اصناف در این رشته مشغول فعالیت هستند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه واحدهای صنفی کوچک و متوسط استان با استفاده از چرم مصنوعی و چرم طبیعی تولیدات خوبی دارند تاکید کرد: با برندسازی و تبلیغات فراملی می‌توان برای این محصولات در بازارهای خارجی مشتری پیدا کرد تا ارزش افزوده و سود بیشتری برای تولیدکنندگان داشته باشد. 

به گفته متین مهمترین هدف از راه‌اندازی میز صادرات کیف و کفش، گشوده شدن چتر حمایتی دولت بر سر فعالان این عرصه است. 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر کیف و کفش، محصولات بسیاری از صنوف تولیدی استان همدان قابلیت صادرات دارد و می تواند در توسعه صادرات غیرنفتی کشور نقش داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از تشکیل نخستین نشست تخصصی این میز خبر داد و افزود: با حضور مسئولانی از استانهای آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، قم و تهران به زودی در همدان مسائل و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان کیف و کفش را بررسی می‌کنیم. 

متین یادآوری کرد: این نشستها به طور مستمر تا رسیدن به اهداف تعیین شده ادامه می‌یابد. 

همدان در سالهای گذشته میزبان میز تخصصی فرش و کشمش بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها