۹۰ میلیون مترمکعب آب از سددرودزن مرودشت برای مصارف کشاورزی رها شد

شیراز-ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اعلام کرد :در نخستین نوبت از سال زراعی جاری  ۹۰ میلیون متر مکعب آب از سد درودزن مرودشت برای حوزه آبخور این شهرستان و شهرستان‌های زرقان و خرامه رهاسازی شد.

مطلب دریافتی جمعه ایرنا از سازمان جهاد کشاورزی فارس به استناد گفته حسین پژمان حاکی است: رهاسازی آب با توجه به درخواست ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان در شهرستان های مرودشت، زرقان و خرامه و با نتایج جلسات کارشناسی صورت گرفت.

وی اضافه کرد:در اسرع وقت شورای تامین شهرستان های مرودشت، زرقان و خرامه به ریاست فرمانداران به منظور نظارت و هماهنگی لازم با شرکت آب منطقه ای در زمان رهاسازی آب تشکیل می شود .

پژمان گفت: فرمانداران دستورات لازم به منظور قطع برق الکتروپمپ های محدوده مناطق پل خان و آهوچر در زمان نوبت آبیاری شهرستان خرامه را صادر می کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: نظام های صنفی کشاورزی شهرستان های مرودشت، زرقان و خرامه  همکاری لازم به منظور عقد قرارداد کشت شتوی کشاورزان با شرکت بهره برداری شبکه های آبیاری و زهکشی خواهند داشت.

وی گفت : بر اساس مصوبه سی و یکمین جلسه کارگروه آب کشاورزی استان فارس مقرر شده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس بر اساس شرح خدمات تهیه شده ۲۰ میلیارد ریال اعتبارات بدهد.

شهرستان های مرودشت ، خرامه و زرقان با سطح زیرکشت بیش از ۱۰۰ هزارهکتار و تولیدی بالغ بر۴۵۰ هزار تن گندم و جو  و با بیش از ۲۵ درصد کل تولید استان از قطب های اصلی تولید محصولات کشاورزی در استان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =