۲۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۳
کد خبرنگار: 3114
کد خبر: 84188300
۲ نفر

برچسب‌ها

حضرت زهرا معدن محبت خداست

کرمان – ایرنا – عمر کوتاه حضرت زهرا(س)به بیان قرآن مجید؛ کوثر یعنی خیر بی پایان و تمام نشدنی بوده و دریا و معدنی از محبت خدا می باشد.

به گزارش ایرنا، امروز (یکشنبه) مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س)در گلزار شهدای کرمان و مزار شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی با حضور پر شور مردم و مداحان کشوری برگزار شد .

گلزار شهدای کرمان حال و هوای خاصی را به خود گرفته است امسال دومین فاطمیه ای است که سردار دلها در بین ما نیست ولی مردم آن دلتنگ های شهید سلیمانی ، خود را برای دیدار شهید سپهبد به بیت الزهرا می رسانند و تجدید میثاق می کنند و با سینه زدن و نجواهای یا زهرا برای مادرشان بی بی منصوره (س) اشک می ریزند.

همانطور که حضرت علی (ع) فرمودند: فاطمه یار و یاور خوب و معین خوبی در مسیر بندگی پروردگار است ؛همه مخلصان آن حضرت  در نجواهایشان با صدای لرزانِ پر از بغضِ دلشکستگی منتظر دستگیری از این بانوی دو عالم بودند .

فاطمه تلالو زیبایی دو جهان

زائری در گلزار شهدا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : در بحارالانوار ذکر شده است  پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) برای قدم گذاشتن حضرت زهرا در عرصه دنیا چهل روز معتکف شدند و خداوند بر این بود که فاطمه تلالو زیبایی دو جهان باشد .

وی ادامه داد: در روز چهلم خلوت گزینی پیامبر جبرئیل در غار حرا به نزد ایشان آمد و سیبی را با خود آورد و مژده به دنیا آمدن فاطمه را داد  وگفت: نامش در زمین فاطمه است اما در آسمان منصوره ؛ او در آسمان دوستدارانش را یاری می کند و روی زمین فاطمه است؛ چون شیعیان خود را از آتش جدا می کند. از این حیث امیدواریم بندگان و رهروان لایق برای حضرت زهرا باشیم و سیره زندگی اش را الگوی ادامه راه زندگیمان قرار بدیم تا بتوانیم همچون او فرزندانی تربیت کنیم که از خود گذشتگی شعار زندگیشان باشد .

 حضرت فاطمه زهرا(س) جزو اهلبیت است و اگرچه عهده ار امانت نبوده؛ اما علم و عصمت کامل دارد و کلام و رفتار وی سرچشمه هدایت و رستگاری است بنابراین  ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا (س) الگویی برای مسلمانان ؛محبان اهلبیت و تمام آزادگان دنیا است.

همانطور که امام حسن عسکری (ع) می فرمایند: ائمه حجت خدا برای مردم است و حضرت زهرا (س) حجت خداوند برای امامان است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها