عفاف و حجاب در هر کدام از ادارات قزوین یک مسؤول پیگیری دارد

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهگی استانداری قزوین گفت: هر کدام از ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان قزوین دارای یک نماینده صاحب اختیار در حوزه عفاف و حجاب است که این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز یکشنبه به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) در دیدار جمعی از بانوان فعال حوزه فرهنگی و اجتماعی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در استان تاکید کرد و گفت: بعد از یک وقفه در بازرسی‌های ستاد صیانت که به دلیل شیوع کرونا اتفاق افتاد مطابق با ابلاغیه وزارت کشور ، اجرای بازرسی‌های ویژه عفاف و حجاب دستگاه‌های اجرایی استان در حال انجام است.

وی به ابلاغ دو مصوبه ۴۲۷  و ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی ویژه عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی استان قزوین اشاره کرد و گفت: بنا به اهمیت موضوع و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هم درون سازمانی و هم برون سازمانی هر دستگاه ملزم به پیگیری موضوعات عفاف و حجاب است.

بیدخام به ترغیب علاقه‌مندان و فعالان فرهنگی برای تاسیس سمن اشاره کرد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر، مجوز تعدادی سمن ویژه فعالیت مربوط به تقویت بنیان خانواده و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شورای توسعه و حمایت از سمن‌ها صادر شد که این موضوع می‌تواند به اجتماعی شدن موضوع عفاف و حجاب در جامعه کمک کند.

این مسؤول در این نشست  در این نشست به سیره حضرت زهرا (س) پرداخت و گفت: این بانوی بزرگ اسلام در زندگی فردی و نیز زندگی اجتماعی بهترین الگو برای بانوان است و با رعایت عفاف و حجاب، در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی با حق طلبی و ولایت مداری همواره ثابت کرده که یک زن می‌تواند در همه شرایط عفیف و پاکدامن باشد.

 بیدخام با اشاره به اینکه ایشان در تمامی عرصه ها به عنوان انسان کامل الگویی تمام عیار برای زنان بوده است، خاطرنشان کرد: این بانوی بزرگوار حجاب را به معنای انزوای زنان نمی‏‌دانست، بنابراین ما امروز بیش از هر وقت دیگر  نیاز داریم تا با تاسی از حضرت  در راه صلاح و اصلاح خود از فیض زندگی او بهره‏‌مند شویم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با تاکید بر اینکه خانواده مبنای جامعه انسانی است یادآور شد: می‌توان گفت سعادت یا شقاوت یک جامعه به وجود بانوان و مادران جامعه بستگی دارد و این مهم باید در دسستور کار باشد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها