۲۵ شهرستان خراسان رضوی در آستانه وضعیت سفید کرونایی قرار دارند

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی به لحاظ روند کاهشی ابتلای به کرونا هم اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارد و ۲۵ شهرستان این استان با وضعیت آبی در آستانه قرار گرفتن در وضعیت سفید کرونایی قرار دارند.

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان در جلسه ستاد مبارزه با کرونای استان خراسان رضوی افزود: از ۳۳ شهرستان استان خراسان رضوی، هم اکنون هشت شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
وی اضافه کرد: هم اکنون خراسان رضوی به لحاظ بروز بیماری کووید ۱۹ در بین استانهای کشور در رتبه بیست و چهارم است و شرایط خوبی را دارد.
استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر کلانشهر مشهد با وجود شرایط خاص خود، وضعیت آبی و نزدیک به سفید دارد و رسیدن به این وضعیت مرهون تلاشهای همه مسوولان و مردم در اجرای طرح هدفمندی محدودیتهای هوشمندانه و همچنین طرح شهید قاسم سلیمانی با عنوان  "مسجد؛ سنگر سلامت" است.
معتمدیان افزود: در دوران شیوع کرونا به  اصناف و بازاریان بیشترین زیان و خسارت وارد شد که از همکاری خوب آنان و بخش نظارتی قدردانی می شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه اینک خراسان رضوی به لحاظ بیماری کووید ۱۹ در وضعیت ثبات قرار دارد و اطلاع رسانی خوب به مردم توسط رسانه ها و امر نظارت و بازرسی ها نقش مهمی در این زمینه داشته است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت تداوم رعایت پروتکلهای بهداشتی گفت: خوشبختانه نماز جمعه مشهد پس از ۱۰ ماه توقف، ۲۶ دی ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی برگزار شد.
معتمدیان با اشاره به  برپایی مراسم مذهبی مانند سوگواری ایام سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و توجه به سلامت مردم افزود: برپایی مراسم مذهبی و یا هر گونه مراسم باید با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.
وی اضافه کرد:  با توجه به افزایش زائر و مسافر به مشهد مقدس همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) اگر توصیه ها و پروتکل های بهداشتی رعایت نشود احتمال بروز موج بعدی کرونا در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی وجود دارد.
او همچنان بر رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، خودداری از تجمعات و دورهمی‌ها توسط مردم و تمامی نهادها و موسسات تاکید کرد.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۳۲۴ هزار و ۳۹۵ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۹۶ تن  از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۷۱۷ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها