حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به یک خودرو غیرنظامی در یمن

تهران – ایرنا – جنگنده های ائتلاف آمریکایی، سعودی و اماراتی با هدف قرار دادن یک دستگاه خودرو غیرنظامی در یمن راننده آن را به شهادت رساندند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری انصارالله یمن امروز (یکشنبه) در این باره نوشت که یک شهروند غیرنظامی در حمله جنگنده های متجاوز ائتلاف آمریکایی و سعودی در استان «مارب» به شهادت رسید.

یک مقام امنیتی گفت که هواپیماهای متجاوز ائتلاف سعودی خودرو «محمد عبدالله احمد الطلبی» را در منطقه «الرِکز» استان مارب هدف قرار داد که منجر به شهادت این فرد غیرنظامی شد.

هواپیماهای ائتلاف سعودی شنبه شب گذشته نیز در تازه ترین تجاوز و جنایت علیه مردم یمن مناطق مختلف این کشور را بمباران کردند.

به گزارش المسیره، جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی در این حملات در هشت نوبت مناطقی در استان صعده، حجه و مأرب را بمباران کردند.

براساس این گزارش، ائتلاف سعودی همچنین ۲۱ مرتبه آتش بس الحدیده را نقض کرد و با آتش توپخانه مناطقی را در این استان هدف قرار داد.

پیش تر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در خصوص تشدید حملات ائتلاف سعودی به خاک این کشور به آن ها هشدار داده بود.

عربستان به همراه امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت، این کشور را از دریا، زمین و هوا تحت محاصره قرار دادند.

کشورهای همپیمان عربستان به دنبال بی‌نتیجه بودن این جنگ، به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و تنها امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

در همین حال، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن روز گذشته (شنبه) با تاکید بر اینکه اگر یمن امنیت نداشته باشد، عربستان نیز به عنوان متجاوز امن نخواهد بود گفت: کسانی که نظامیان خود را با هدف کشتن شهروندان یمنی و ویرانی شهرها و روستاهای ما می فرستند نباید انتظار داشته باشند که برای آنها گل و کبوتر صلح بفرستیم.

«هشام شرف» با اشاره به دیدارهای وزیر امور خارجه عربستان سعودی با برخی همتایان عرب خود که در آن عملیات موشکی و پهپادی صنعا علیه هدف های نظامی و اقتصادی ریاض محکوم شده و در رسانه‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس منتشر شده را به تمسخر گرفت.

وی ادامه داد: کسانی که نظامیان خود را با هدف کشتن و تخریب شهرها و روستاهای یمن به این کشور گسیل می کننند نباید انتظار داشته باشند که ما برای آنها دست تکان دهیم و گل و کبوتر صلح بفرستیم.

وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن اظهار کرد: رهبران سعودی با فریب جهانیان همچنان به نابودی مردم و کشور یمن به بهانه مقابله با انصار الله ادامه می دهند.

"شرف" از جامعه بین المللی و قدرت های جهانی خواست که نگاه منطقی و آگاهانه به دخالت ها و حملات ائتلاف سعودی در یمن داشته باشند و در پیامی به همتایان خود در کشورهای دوست و برادر، از آنها خواست که واقعیت‌های فاجعه‌بار یمن ناشی از شش سال تجاوز سعودی و متحدان این کشور را در نظر بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha