پلیس راهور: بلوار کربلا شهر همدان سانحه خیز است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: بلوار کربلا شهر همدان حدفاصل زیرگذر صدا و سیما تا میدان مریانج یکی از سانحه خیزترین جاده های این شهرستان به شمار می‌رود.

سرهنگ فرخ جمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: همه ساله شاهد بروز تصادف زنجیره ای و سوانح واژگونی در این مسیر حادثه خیز به ویژه در زیر گذر صدا و سیما شهر همدان هستیم.

وی اضافه کرد: صبح امروز نیز یک دستگاه وانت به علت تردد با سرعت بالا و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه هنگام خروج از زیر گذر پس از برخورد با سواری پراید و اتوبوس واژگون شده و منجر به مجروح شدن راننده وانت شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان یادآوری کرد: اواخر بهمن سال گذشته نیز نیسان با ۲ کارگر شهرداری که در حال تمیز کردن جدول وسط جاده بودند برخورد کرد که سرعت بالای وانت نیسان، جان کارگران شهرداری مریانج را گرفت.

سرهنگ جمالی اظهار داشت: یکی از مهمترین علل بالا بودن سوانح رانندگی در این مسیر سرعت بالای وسایل نقلیه است و برای این موضوع باید دوربین ثبت تخلف سرعت در این مسیر نصب و تعداد آنها را افزایش داد.

وی بیان کرد: به طور حتم نصب دوربین ثبت تخلف سرعت و جریمه رانندگان متخلف در کاهش سوانح جرحی، فوتی و خسارتی بلوار کربلا شهر همدان تاثیرگذار است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان افزود: همچنین یکی دیگر از مشکلات کنونی زیر گذر صدا و سیما نبود روشنایی است و تاریک بودن این نقطه در بروز سوانح بی تاثیر نبوده است.

سرهنگ جمالی در ادامه از جریمه خودرهای بدون معاینه فنی خبر داد و گفت: سه مرکز معاینه فنی برای خودروهای سبک و یک مرکز برای خودروهای سنگین در شهرستان همدان فعال است و تمامی فعالیت ها در این مراکز به صورت مکانیزه و آنلاین صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha