۱۰ بهمن آخرین مهلت ثبت‌نام در سامانه سجام برای دارندگان سهام عدالت است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه گفت: مالکان سهام عدالت که روش غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده‌اند حداکثر تا ۱۰ بهمن فرصت دارند که با مراجعه به سامانه سجام نسبت به ثبت نام و دریافت کُد بورسی خود اقدام کنند.

«امیرحمزه حیدریان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باتوجه به آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از جمعیت یک میلیون و ۴۴۵ هزار نفری سهام‌دار استان، ۶۷۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند.

وی گفت: به منظور بهره‌مندی از سود سهام عدالت و مزایای آتی آن و همچنین مشارکت در انتخاب هیات مدیره اصلح و توانمند شرکت سرمایه گذاری استانی سهام داران باید حداکثر تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری نسبت به ثبت نام در سامانه سجام به نشانی اینترنتی sejam.ir که به صورت رایگان صورت می‌گیرد و همچنین دریافت کُد بورسی اقدام نمایند.

وی اظهارداشت: با تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان و انتخاب هیات مدیره این شرکت توسط سهام داران، شرکت مذکور به نیابت از سهام‌دارانی که خود روش غیرمستقیم را انتخاب کرده و یا اینکه بنا به هر دلیلی در موعد مقرر به سامانه مربوطه برای تعیین مدیریت سهام خود اقدام نکرده اند و سامانه به صورت خودکار روش غیرمستقیم را لحاظ کرده اقدام می نماید.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در ادامه گفت: سود سالانه سهام عدالت به همه مالکان سهام عدالت چه آنهایی که روش مستقیم و یا غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند بنا بر میزان سهم خود تعلق خواهد گرفت اما امکان خرید و فروش سهام عدالت پس از انتخاب هیات مدیره شرکت استانی سهام عدالت و بنا به تصمیم‌ آنها فراهم خواهد شد.

حیدریان اظهار داشت: هرگونه ثبت نام جدید سهام عدالت مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی است که طرحی در این خصوص در دست اقدام می باشد که به محض تصویب و ابلاغ به دولت اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

او همچنین یادآوری کرد که وراث مالکین متوفی سهام عدالت برای تعیین تکلیف این سهام باید منتظر فراخوان سازمان خصوصی سازی باشند.

به گزارش ایرنا، براساس آنچه تاکنون اعلام شده است، ارزش روز شرکت سهام عدالت استان کرمانشاه ۱۱ هزار میلیارد تومان دارد که مدیران ارشد استانی به دنبال استفاده از آن برای توسعه و اشتغالزایی در کرمانشاه هستند

یک میلیون و ۴۴۱ هزار نفر از مردم کرمانشاه سهامدار سهام عدالت هستند که معادل ۷۵ درصد جمعیت این استان است.

۵۳ درصد دارندگان سهام عدالت در استان کرمانشاه روش مستقیم و ۴۷ درصد روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند در حالی که متوسط کشوری این آمارها برای مستقیم ۴۱ درصد و برای غیرمستقیم ۵۹ درصد است.

کسانی نیز که هیچ روشی را انتخاب نکرده اند، روش غیرمستقیم برای آنها لحاظ شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها