آذربایجان غربی هفته پربارشی پیش رو دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: این استان در هفته پیش رو با شروع فعالیت سامانه بارشی در نواحی جنوبی آن روزهای پربارشی را پیش رو خواهد داشت.

مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی این استان در روزهای آتی کاهش تدریجی دمای هوا را نیز خواهد داشت و میزان برودت هوا در مرکز استان تا ۱۲ درجه سانتی گراد زیر صفر نیز خواهد رسید.

وی با اشاره به آغاز بارندگی ها در سردشت و بوکان بیان کرد: سامانه بارشی جدید توام با وزش باد در اغلب نقاط استان فعال خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه وزش باد روزهای دوشنبه و سه شنبه در استان بیشتر می شود، اضافه کرد: لازم است تا شهروندان از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند و عوامل راهداری نیز نسبت به آماده سازی تجهیزات برف روبی و اتخاذ تدابیر لازم در زمینه جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد اقدام کنند.

وی با اشاره به دمای هوای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: دمای هوای این شهرستان در این مدت منفی چهار درجه سانتی گراد بود و شهرستان چالدران با دمای منفی هفت درجه سانتی گراد سردترین شهر استان گزارش شد.

آذربایجان غربی در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و میانگین بارش های سالانه آن ۴۵۰ میلی متر است.

بارندگی ها در این استان از اواخر شهریورماه آغاز و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها