۲۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۲
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84188034
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش برف جاده‌های زنجان را فرا گرفت

زنجان - ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون بارش برف در جاده‌های کوهستانی این استان جریان دارد، رانندگان با احتیاط تردد کنند.

جواد یوسفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بارش برف جاده های زنجان به طارم و زنجان - تهم - چورزق را سفید پوش کرده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تردد در جاده های اصلی و فرعی استان با رعایت نکات ایمنی و به صورت روان در جریان است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان، امروز, دوشنبه و سه شنبه آسمان زنجان قسمتی ابری تا ابری در برخی مناطق بارش پراکنده باران و برف و وزش باد به نسبت شدید مواجه خواهد شد.
 یوسفی ادامه داد: با برداشته شدن محدودیت های ترافیکی بین شهری در حال حاضر تردد در جاده ها نسبت به هفته های گذشته بیشتر شده که نیاز است رانندگان قوانین و مقررات را رعایت و از سبقت و سرعت غیرمجاز پرهیز کنند.
وی تاکید کرد: ضروری است این رانندگان، خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن و وسایل گرمایشی مجهز کرده و بدون  تجهیزات لازم اقدام به تردد نکنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.
یوسفی اضافه کرد: در حال حاضر ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
یوسفی خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir  و یا با نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها