قزوین در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارد

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره بالا بودن افراد پرخطر در استان گفت: این استان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارد.

پیمان نامدار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون واکسیناسیون در اغلب کشورها آغاز شده و ایران نیز از این مقوله عقب نخواهد ماند.
وی اظهار داشت :تا پایان سال مرحله اول واکسیناسیون کرونا  ویژه افراد با ریسک بالا در کشور آغاز خواهد شد و باید تدابیر لازم در این امر اندیشیده شود.
نامدار با بیان اینکه ۹ درصد جمعیت قزوین را سالمندان تشکیل می‌دهند، افزود: با توجه به تراکم بالای جمعیت  و همچنین قرار داشتن جزو هشت استان در میزان بستری سالمندان با بیماری کرونا ؛ طی رایزن انجام شده با وزارت بهداشت این استان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارد.
این مسوول افزود: اولین محموله واکسن تایید شده چینی‌ کواکس در اسفندماه به ایران می‌رسد که استان ما با توجه به میانیگین سنی در شرایط  دریافت‌واکسن قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین  واکسنی که لایسنسن در کشور ما با شرکت کوبایی تهیه شده است و آن هم از اردیبهشت به دست ما خواهد رسید.
نامدار افزود: ۸۰ درصد بیماران کرونایی در استان قزوین زیر ۶۰‌سال هستند و بیشترین آمار مرگ و میر نیز در افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری زمینه ای در استان بوده است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها