باید با یک نگاه جامع با مشکلات سیستان و بلوچستان برخورد شود

زاهدان- ‌ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید از منظر نظام اسلامی‌ و با یک نگاه جامع با مسائل و مشکلات این استان پهناور برخورد شود.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه شنبه در نشست با معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: حساسیت‌های موجود در استان و از طرفی ماه‌های پایانی کار دولت و نزدیک شدن ایام انتخابات و انجام برخی تحرکات تا حدودی کار را برای شما سخت خواهدکرد که باید از منظر نظام اسلامی‌ و از یک نگاه واسع و جامع فارغ از نگاه‌های تنگ قومی و قبیله‌ای با مسائل برخورد شود.

وی افزود: در صورت ایجاد کشمکش‌های سیاسی مصلحت مردم به خطر خواهد افتاد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: مصالح نظام و مردم باید مبنای کار شما در مسوولیت جدید باشد و ضرورت دارد تا در تغییر و تحول‌ها و همچنین عزل و نصب‌ها به دور از هر گونه شائبه قومی و مذهبی عمل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان  نیز در این نشست اظهارداشت: ایجاد اعتماد متقابل در دستگاه‌های نظام و مردم به‌ گونه‌ای که مردم بتوانند منطق را احساس و سپس اعتماد کنند ضروری است. 

 حسین مسگرانی تصریح کرد: مشکل اصلی در سیستان و بلوچستان تنها کمبود بودجه نیست بلکه مدیریت‌های بعضا ضعیف نیز عامل مشکلات است و مسوولان باید بدانند در شرایط کنونی مصلحت نظام در رسیدگی به مردم و حل مشکلات آن‌هاست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اظهارداشت: امیدواریم با برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند زمینه تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در ایجاد همدلی میان دولت و ملت فراهم شود.

ابوذر کوثری گفت: نهاد نمایندگی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ایجاد انسجام و وحدت میان نیروهای اجتماعی دارای جایگاه برجسته‌ای است.

وی افزود: این همبستگی و همدلی از زمان حضورآیت الله محامی به‌دلیل رویکرد تقریبی و نگاه چارچوب مند تقویت شده‌است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌بایست در سال پایانی کار دولت با انگیزه، پرتحرک و پویا باشند و با تعهد بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر و اثر بخش در راه خدمت به مردم آنگونه عمل کنند که در ابتدای خدمت عمل می‌کردند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها