۲۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۷:۱۵
کد خبرنگار: 1362
کد خبر: 84187982
۱ نفر

برچسب‌ها

عطر شقایق بر مشام نصف جهان

اصفهان-ایرنا- سال ها پیش برای وطن دل به دریا زدی، آنقدر بی باک که خاک پیکرت را همچون گنجینه عاشقی در خود نهان داشت، اکنون دوباره رسیدی از ورای دلدادگی تا مرز جاودانگی، واژه چگونه شرمسار نباشد و قلم چگونه خجل؟

به گزارش ایرنا، هر بار که بیشتر و بیشتر در باتلاق روزمرگی ها فرو می رویم، این عطر شهید است که بر مشام می نشیند تا اگرچه دیر اما باز آن همه وارستگی را به یاد بیاوریم، گویی با هر شهید دریچه ای است به آنسوی فطرت، به واقعه پشت خاکریزها و فریاد الله اکبر رزمنده ها، به صدای مهیب تانک و گلوله، به آن روزها که مرز غیرت و نبرد حائلی نداشت.

آری، آمدید درست وقتی  نفسها در میان غبار فراموشی به شماره افتاده بود، آمدید از دل خاک که مدت ها پیش از این تا افلاک نیز رفته بودید، آمدید زیرا مانده بودید و این ما بودیم که رفته بودیم.

آخر، مگر جنس دلهایتان از چه بود که چنین رها و سبکبال بسیار پیش تر از اکنون در جوار حضرت عشق آرام گرفتید، به کدامین اندیشه سترگ دست یافته بودید که در راه سرسپردگی به آن از جان شیرین گذشتید و اینگونه زیبا در خون خود غلتیدید.

آمدید، درست در کوچه هایی که پهلوی مادری می شکند، در روزهایی که دلمان برای مادری مهربان و بی نشان بهانه می گیرد، در میان اندوه فاطمیه، همان بانویی که نامش بر روی سربندهایتان حک شده بود تا یادش نوید عملیات پیروزمندانه شود.

آمدید، درست در چند قدمی بهمن، در سوز سرمایی که بهار انقلاب است، روزهایی که در آن بلندای نام وطن،  اصالت ایستادگی و ابهت اقتدار از همیشه پررنگ تر و درخشان تر است.

چه زیبا و به موقع از ورای روزهای پرالتهاب آمدید، تا قرار بی قراری هایمان شوید، تا زنگار از دل ها بزدائید، تا کوچه پس کوچه های شهر لبریز شقایق شود.

سال ها در دل خاک نهان بودید تا ذره ای از مرز وطن به یغما نرود، مردانگی را معنا کرده اید، آمدید درست در میان کوران غفلت ها، چراغ برایمان آوردید، پشتمان را گرم کرده اید به گرمای غیرت، به تاریخی که با آن هرگز از اهریمن نهراسیم.

باز نصف جهان عطرآگین شد، عطر بهشت بر مشام جان نشسته، از زلال اشک لاله می روید، باز نوای «شهدا شرمنده ایم»، باز گلاب و اسپند و مادران قاب عکس به آغوش گرفته...

باز دل های بیقرار، مادران «ایستاده در غبار» آنها که با جگرگوشه شان  به اندازه همه این سال ها سر عاشقی می دانند.

بار دگر اصفهان از قدوم شهید عطرآگین شد، آیین تشییع و خاکسپاری چهار شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس امروز یکشنبه بیست و هشتم ماه دی ساعت ۹:۳۰ از فلکه فیض به سمت گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، پیکر پاک این شهدا  پس از ۳۹ سال جمعه شب وارد فرودگاه شهید بهشتی اصفهان شدند و امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با حضور مردم شهید پرور اصفهان تشییع و در کنار همرزمان شهیدشان خاکسپاری می‌شود.

آیین تشییع پیکر شهیدان "مهدی شکیبایی"، "عباس نصیری"، "فتح الله عابدینی" و "حسین احمدی" که در مناطق عملیاتی چزابه و زبیدات در جنوب کشور تفحص شدند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
شهید مهدی شکیبایی متولد ۱۳۴۳ فرزند حسین متولد اصفهان از یگان اعزامی بسیج در ۱۷ سالگی در منطقه عملیاتی چزابه به شهادت رسید.

سهید عباس نصیری متولد ۱۳۴۴ فرزند سعادت متولد اصفهان از یگان اعزامی بسیج در ۱۶ سالگی در منطقه عملیاتی چزابه به شهادت رسید.

شهید فتح الله عابدینی متولد ۱۳۴۳ فرزند محمود متولد نجف‌آباد از یگان اعزامی لشکر هشت نجف در ۱۷ سالگی و در سال ۱۳۶۰ در منطقه عملیاتی چزابه به شهادت رسیدند.

شهید حسین احمدی متولد ۱۳۴۳ فرزند جعفرعلی متولد شهرستان فریدن از یگان اعزامی ارتش در ۲۴ سالگی در سال ۶۷ در منطقه زبیدات به شهادت رسید..

سخنگوی سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: شهید فتح الله عابدینی در نجف آباد و سه شهید تازه تفحص شده دیگر در گلستان شهدای اصفهان خاکسپاری خواهند شد.

بنا به اعلام کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح، امسال ۱۲۰ شهید سرافراز دفاع مقدس با کار جهادی گروه های جستجو در کشور تفحص شدند..

به گزارش ایرنا، استان اصفهان در دوران دفاع مقدس علاوه بر ۵۰ هزار جانباز، سه هزار و ۵۰۰ آزاده و یکهزار مفقودالاثر، ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها