حضرت فاطمه زهرا (س) یک بانوی نمونه انقلابی بود

کرج - ایرنا - مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به دفاع حضرت فاطمه زهرا (س) از ارزش های متعالی و ولایت گفت: آن حضرت یک بانوی بزرگوار ، انسان والا و نمونه انقلابی بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی شامگاه شنبه در مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) که در هیات انصارالامام رزمندگان کرج برگزار شد، افزود: نگاه ما به حضرت فاطمه زهرا (س) باید یک نگاه منطبق بر قرآن و حقایق تاریخی باشد.

وی اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) ۲۳ سال زحمت کشید تا یک فرهنگ، اقتصاد، روابط خانوادگی و معاشرت ها ی اجتماعی جاهلی را از بین ببرد و به جای آن فرهنگ جاهلیت، اسلام را آورد.

وی تصریح کرد: حادثه ای که بعد از رحلت نبی اکرم (ص) رخ داد یک ارتجاع به جاهلیت بود و یک ارتداد سیاسی اتفاق افتاد و تلاش می شد تا به قبل از زمان بعثت و فرهنگ جاهلیت برگردند.

تویسرکانی ادامه داد: اینجا حضرت فاطمه زهرا (س) در قامت یک پاسدار انقلاب قیام و جهاد کرد و جهاد این بانو برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی پدرش بود.

وی گفت: در خطبه فدکیه تبیین دستاوردهای بعثت از توحید،‌نبوت و قرآن است به طوریکه بخشی از دستاوردهای بعثت احکام و مناسکی که در قرآن و سنت رسول خدا (ص) تشریح شده مثل نماز، روزه، حج،‌امر به معروف، جهاد و زکات می باشد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین افزود: حضرت صدیقه طاهره (س) در این خطبه فلسفه و اسرار این مناسک را می گوید و مردم را وادار به تفکر می کند تا مردم با تفکر، تامل و تدبر بفهمند که چه سرمایه ای را از دست می دهند و این یک رسالت بزرگ انسان انقلابی است.

انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی داشته است

تویسرکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انقلاب اسلامی ایران، گفت:‌انقلاب اسلامی ما دستاوردهای عظیمی داشته که در مقایسه ایران از هر نظر نسبت به گذشته قبل از انقلاب می بینیم که علیرغم تمام اذیت ها،‌ جنگ و تحریم ها که برای تسلیم، ذلت و شکست ملت ایران بود موفقیت های خوبی داشته است.

وی افزود: درست است که ملت ایران آزار زیادی را از سوی دشمنان داخلی و خارجی متحمل شده ولی در حال عبور از آن هستیم و به تعبیر مقام معظم رهبری «بایستی یک جهاد تبیین به راه بیافتد» و مردم فکر کنند و عالمانه وآگاهانه مسیر زندگی خود را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: اسلام دین تفکر، تعقل، بررسی، تحقیق، پژوهش،‌علم و فناوری است و اسلام یک دین هیجانی، احساسی و سطحی نیست.

در پایان مراسم عزاداری، پیکر پاک ۲ شهید گمنامی که فردا در دانشگاه آزاد هشتگرد به خاک سپرده می شوند، میهمان عزاداران فاطمی شدند و مراسم وداع با شهدا برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها