۱۷۰ کلاس درس ۹ ماهه امسال در استان قزوین به بهره برداری رسید

قزوین- ایرنا- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: ۹ ماهه امسال ۱۷۰ کلاس درس با زیر بنای ۲۴ هزار متر مربع در سطح این استان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، عسگرعلی جوانبخت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعتبار ساخت این پروژه ها را ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان ۴۵ درصد توسط خیران و مابقی از اعتبارات دولتی هزینه شده است .
وی با اشاره به اینکه امسال۴۴ خیر مدرسه ساز در سطح استان قزوین مشارکت دارند،  اظهار داشت: مشارکت خیران مجموعا در روستاها ۳۰ درصد و در شهر ۵۰ درصد است.
جوانبخت ، تعهد خیرین استان قزوین در سال جاری را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این میزان با رشد ۱۲۰ درصدی مواجه شده است.
این مسوول اضافه کرد: هم اکنون در راستای اجرای بسته تحولی آجر به آجر پویش "من مادرم بچه های ایران فرزند من" با رویکرد مشارکت بیشتر بانوان در امور مدرسه سازی در دستور کار قرار گرفته است .
وی تصریح کرد: دراجرای این طرح مردم و به ویژه بانوان می‌توانند به سامانه jorbajor.ir مراجعه و کمک های خود را به اندازه هزینه حتی یک آجر واریز کنند و در این کار خداپسندانه مشارکت داشته باشند.
جوانبخت با بیان اینکه پویش "من مادرم بچه‌های ایران فرزند من" از اول دیماه آغاز شده است ، افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ میلیون تومان توسط خیران در این پویش جمع آوری شده و قرار است دهه مبارک فجر عملیات احداث یک واحد آموزشی در یکی از روستاهای استان قزوین به نام‌ فاطمه (س) آغاز شود.
استان قزوین دارای ۲ هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش استان است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =