۲۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۶
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84187863
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اتریش تظاهرات کردند

تهران- ایرنا- پلیس اتریش اعلام کرد که حدود ۱۰ هزار نفر از مردم این کشور روز شنبه در شهر وین علیه محدودیت‌های کرونایی تظاهرات کرده و خواستار استعفای دولت شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "شمار بیمار هستید، ما درمان هستیم".

معترضان از پوشیدن ماسک خودداری کرده و فاصله اجتماعی را رعایت نکرده بودند. «هاینس کریستین اشتراخه» سیاستمدار راستگرا و معاون سابق صدراعظم ارتش از جمله افرادی بود که در این تظاهرات شرکت کرده بودند.

همزمان با این تظاهرات، گروهی در حدود ۵۰۰ نفر که اغلب از هواداران گروه های چپ افراطی بودند، علیه مخالفان محدودیت های کرونایی تظاهرات کردند.

اتریش حدود ۸.۹ میلیون نفر جمعیت دارد و تاکنون بیش از ۷ هزار نفر براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کارشناسان پزشکی اتریش نسبت به کاهش محدودیت های کرونایی هشدار داده اند. «اسوالد واگنر» از دانشگاه پزشکی وین در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد بی تفاوتی عمومی نسبت به همه گیری کرونا هشدار داد.

واگنر گفت : یک کشور نمی تواند درحالی که دیگر کشورها تدابیر محدود کننده به کار گرفته اند، همه فعالیت ها را آزاد کند. وی خواستار اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان های بسته و قوانین سختگیرانه تر برای حفظ فاصله اجتماعی شد.

این کشور از ۲۶ دسامبر در سومین تعطیلی سراسری خود قرار دارد که طبق برنامه های قبلی باید تا پنجم بهمن ماه اعمال شود. با توجه به ترس از شیوع ویروس جهش یافته، گمانه زنی ها درباره تمدید این وضعیت وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha