نایب رییس مجلس با خانواده شهیدان فهمیده درالبرز دیدارکرد

کرج- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی در سفر به استان البرز با خانواده معظم شهیدان فهمیده در کرج دیدار و از شهدا به عنوان راهنمایان مسیر جهاد،حق طلبی و ولایت مداری یاد کرد.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی عصر شنبه دراین دیدار اظهارداشت: ملت بزرگ ایران شهدای زیادی در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرده که همه ما مدیون ایثارگری آنها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم و مسوولان درحفاظت از ارزش های اسلامی و انقلابی مسوولیت سنگینی بردوش دارند زیرا امنیت و اقتدار ایران اسلامی مرهون جانفشانی شهدای عزیز است.

وی به آمار بالای شهدای نوجوان در کشور اشاره کرد و یادآورشد: نوجوانان ایران اسلامی در سال های دفاع مقدس با لبیک گویی به فرمان معمار کبیر انقلاب برگی زرین و ماندگاربه تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ایران افزودند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: راه شهدا روشن و استواراست و ما با ادامه راه ایثار و فداکاری این عزیزان که همواره در مسیر ولایت حرکت کردند می توانیم ازاسلام و انقلاب مراقبت کنیم.

وی دیدار با خانواده معظم شهدا را برای تقویت روحیه انقلابی و ولایت مداری در جامعه ضروری دانست و اضافه کرد: این دیدارها به ما یادآوری می کند که امنیت زندگی امروز ما حاصل ایثار شهدای گرانقدری چون شهدای نوجوان ازجمله شهید محمد حسین فهمیده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیدار با خانواده معظم شهدا همچنین روحیه خدمت را در بین مسوولان مضاعف می کند.

وی افزود: تکریم از خانواده معظم شهدا یک وظیفه ملی برای مسوولان است.

قاضی زاده هاشمی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مکتب سردارشهید حاج قاسم سلیمانی دربین دانش آموزان کشور که آینده سازان ایران اسلامی هستند تاکید کرد.

در این دیدار نایب رییس مجلس شورای اسلامی دفتریادبود شهیدان فهمیده را با نوشتن متنی در وصف شهدا، امضا کرد.

مرحوم حاج محمدتقی فهمیده پدر شهیدان فهمیده ۱۲ فروردین ماه جاری پس از ماه ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری و فراغ فرزندان شهیدش به دیدار معبود شتافت .

مرحومه حاجیه خانم فاطمه کریمی، مادر بزرگوار شهیدان فهمیده نیز روز ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۸ به دیدار فرزندان شهیدش شتافت.

شهید محمدحسین فهمیده که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیرتانک دشمن رفت و به شهادت رسید امام خمینی (ره) او را رهبر نامید.

شهید داوود فهمیده نیز در مرداد ماه سال ۱۳۶۲ و سن ۲۱ سالگی در منطقه عملیاتی حاج عمران شربت شهادت نوشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها