جانباختگان کرونا در غرب خراسان رضوی ۷۷ درصد کاهش یافت

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد جانباختگان کرونا در حوزه این دانشگاه طی دی ماه امسال نسبت به آذر ماه ۷۷ درصد کاهش یافت.

دکتر علیرضا مسلم عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در ماه جاری نسبت به ماه گذشته ۷۴ درصد و میزان مراجعه به مراکز منتخب کرونا ۶۶ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار حدود ۱۴ هزار نمونه گرفته شده که با کاهش تعداد مبتلایان طی هفته‌های اخیر نتیجه ۲۲ درصد نمونه‌ها مثبت اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با تشکر از همراهی مردم، اصناف و نهادهای دولتی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: هم اینک سبزوار از نظر شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارد.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از دورهمی‌های خانوادگی افزود: تداوم وضع موجود و کاهش شیوع کرونا بستگی به جدی گرفتن این موضوع از سوی مردم دارد.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای،خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها