«اوزیل» در آستانه پایانِ تلخِ یک تلخی بی‌پایان؛ از آرسنال به فنرباغچه

تهران- ایرنا- «مسوت اوزیل» ستاره ترک تبار باشگاه آرسنال در آستانه توافق با توپچی‌ها به منظور فسخ قرارداد و پیوستن به باشگاه فنرباغچه قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، آینده بازیکن اسبق تیم ملی آلمان از ماه‌ها پیش سوژه محافل خبری بود و پرسش پیرامون جدایی وی از آرسنال از «اما و اگر» به «چه زمانی» تغییر یافته بود.

قرارداد هفته‌ای ۳۵۰ هزار پوندی اوزیل با آرسنال ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد اما طرفین قرارداد در آستانه توافق جدایی زودهنگام هستند.

با آغاز به فعالیت دوباره فوتبال پس از وقفه ایجاد شده به واسطه کووید-۱۹ در ژوئن، اوزیل از برنامه‌های تیم تحت هدایت «میکل آرتتا» کنار گذاشته شد و در ادامه نیز به طور کلی در نیم فصل نخست از فهرست ۲۵ نفره آرتتا در لیگ جزیره و لیگ اروپا خط خورد و رفته رفته به یک مشکل گران قیمت و البته تعیین کننده به ویژه در مجامع هواداری آرسنال بدل شد.

با این وجود، باشگاه فنرباغچه در هفته جاری برای خرید مرد ترک تبار به گزینه پیشتاز تبدیل شد و این در حالی است که باشگاه دی‌سی یونایتد در لیگ برتر آمریکا نیز از دیگر مشتریان اوزیل محسوب می‌شود.

اوزیل در جریان یک نشست پرسش و پاسخ در توییتر، اعلام کرد که ترکیه و آمریکا دو کشوری هستند که او قصد دارد پیش از بازنشستگی در آنها فوتبال بازی کند و در ادامه نیز توضیح داده بود که از کودکی هوادار فنرباغچه بوده و این تیم را نسخه ترکیه‌ای رئال مادرید توصیف کرد.

مرد آلمانی ۹۲ بار پیراهن ژرمن را به تن کرد و پیوستن به فنرباغچه به هفت سال و نیم حضور در آرسنال که با قراردادی ۴۲.۵ میلیون پوندی از رئال مادرید و در سپتامبر ۲۰۱۳ شروع شد، پایان خواهد داد.

اوزیل در دسامبر ۲۰۱۹ به طور علنی از نحوه رفتار با مسلمانان اویغور در چین انتقاد کرد اما واکنش باشگاه آرسنال مبنی بر اجتناب از اظهارنظر در این خصوص، به شدت وی را ناراحت و آزرده کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha