روند بیماری کرونا در قزوین رو به کاهش است

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به کاهش تعداد مبتلایان به کرونا گفت: هم اکنون میزان پذیرش این بیماران به ۲۲ نفر در روز رسیده است.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز شنبه در جلسه ستاد کرونا استان که در استانداری برگزار شد، افزود: به رغم این آمار کاهشی، میزان ابتلا به کرونا در استان بر اثر مسافرت رو به افزایش است و باید مردم از سفر کردن به استان‌های پرخطر به ویژه استان‌های شمالی خودداری کنند.
وی اظهار داشت :مجموع بیماران بستری کرونا در استان ۱۷۹ نفر بوده و مجموع افراد بستری شده در قزوین از اول کرونا تاکنون به ۱۶ هزار و ۶۵۱ نفر رسیده است.
این مسوول گفت: در حال حاضر ۱۴۰ بیمار در بیمارستان‌های دانشگاهی،  ۳۷ نفر در تامین اجتماعی و ۲ نفر در بخش خصوصی بستری شده اند و ۵۵ نفر از بیماران در بخش آی سی یو  و ۲۳ نفر نیز بدحال هستند.
نامدار با بیان اینکه امروز تعداد فوتی کرونا در قزوین، صفر بوده است، افزود: طرح شهید سلیمانی باعث شد تست های زیادی انجام شود و شناسایی بیماران افزایش پیدا کرد.
این مسوول با بیان اینکه از موج دوم بیماری عبور کرده ایم، افزود:هم اکنون وضعیت استان قزوین پایدار است و از دامنه ای که داشت ایجاد می شد عبور کرده ایم.
وی گفت: طی روزهای اخیر،  گروه فعال جامعه بیشترین تست مثبت را داشتند ولی افراد بالای ۶۰ بیشترین میزان فوتی را ثبت کرده اند.
نامدار ادامه داد: استان قزوین نیاز به تغییر نگرش در سبک زندگی دارد چرا که در حال حاضر ۷۱ درصد فوتی های کرونا در قزوین، بیماری زمینه ای داشته اند و خانم های خانه دار و بازنشسته‌ها همچنان بیشترین آمار ابتلا را دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوبن افزود: از ۱۶ تا ۲۳ دی تماس با موارد مثبت بیشترین میزان علت بیماری اعلام شده است و بعد از آن، بیماری زمینه ای و حضور در مکان های شلوغ و مسافرت قرار دارد.
وی افرود: طرح شهید سلیمانی از زمانی که آغاز شد نتایج بسیار خوبی داشت به گونه ای که در هفته آخر آبان ماه ۶۴ فوتی بر اثر کرونا در استان قزوین داشتیم اما امروز به ۱۳ فوتی در طول هفته رسیده ایم، همچنین در دی ماه نیز ۱۰ روز فوتی تست مثبت کرونا نداشتیم بنابراین به طرح شهید سلیمانی پایبند خواهیم ماند.
نامدار با بیان اینکه نسبت به بازگشایی‌ها نگران هستیم، افزود: در ایام تعطیلات شاهد افزایش مسافرت ها بودیم و باید در انتظار افزایش کرونا در کشور باشیم.
نامدار گفت:تا زمانی که واکسن مطمئنی به دست ما برسد و بتواند ۱۰۰ درصد ایمنی زایی کند، بازگشایی مدارس برای ما نگران کننده است و باید در استان تصمیم درستی در این خصوص اتخاذ شود چرا که بازگشایی مدارس افزایش تردد را در پی دارد و این امر تا فروردین ماه به صلاح استان نیست.
وی خاطرنشان کرد: استان قزوین از روزهای اول پیک های سختی داشته است بنابراین باید تصمیمات درستی در این زمینه اتخاذ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها