هیات رئیسه مجلس دانش‌آموزی مشاوران وزیر شدند

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش با صدور حکمی اعضای هیات رئیسه مجلس دانش‌آموزی را به عنوان مشاوران دانش‌آموزی خود منصوب کرد.

به گزارش روز شنبه وزارت آموزش و پرورش، با آغاز به کار دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران و معرفی اعضای هیات رئیسه آن، محسن حاجی میرزایی با صدور احکام جداگانه‌ای هر یک از اعضای هیات رئیسه این مجلس را به عنوان مشاور دانش‌آموزی خود منصوب کرد.

در متن حکم محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش خطاب به اعضای هیات رئیسه دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران آمده است؛

به استناد تبصره ماده ۴ آیین نامه داخلی مجلس دانش‌آموزی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش به موجب این حکم تا پایان دوره نمایندگی (اسفندماه ۱۴۰۰) به عنوان مشاوران دانش‌آموزی وزیر آموزش و پرورش منصوب می‌شوید.

پست‌های هیات رئیسه مجلس دانش آموزی کشور شامل رئیس، دو نائب رئیس، دو منشی، دو کارپرداز است.

در دهمین انتخابات مجلس دانش آموزی کشور هر استان با توجه به تعداد نمایندگان خود  یک یا دو کاندید برای تصدی سمت های هیات رئیسه معرفی  کرد و انتخابات نهایی برگزار شد. 

در مجموع ۱۵۰ دانش‌آموز منتخب از شوراهای دانش‌آموزی مدارس کشور (۷۵ دختر و ۷۵ پسر ) در فرآیند تعریف ‌شده‌ای توسط دانش آموزان انتخاب و برای مدت ۲ سال به عضویت مجلس دانش‌آموزی در می آیند.

امسال تمامی فرآیند برگزاری این انتخابات، اعم از ثبت‌نام، تبلیغات انتخاباتی، جلسات توجیهی دانش آموزان و عوامل اجرایی و ناظرین انتخابات، رأی‌گیری و اعلام نتایج به‌صورت مجازی انجام‌ شد و تمامی مراحل به‌صورت آنلاین برای دانش آموزان، عوامل اجرایی و نظارتی متناسب با سطوح دسترسی مورد نیاز، قابل رصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =