صنایع آذربایجان‌غربی برای جذب سرمایه‌گذاری بنیاد برکت اقدام کنند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان برای جلب سرمایه‌گذاری بنیاد برکت اقدام کنند، گفت: مدیران واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک‌ها می‌توانند با در دست داشتن درخواست به معاونت صنایع کوچک استان مراجعه کنند.

حسن حاتمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای ماموریت توسعه مناطق محروم و فقر زدایی و تحت رویکرد اشتغال‌زایی از فعالیت کارآفرینان اقتصادی به شیوه مشارکت مدنی و مشارکت با طرح‌های اقتصادی بنگاه محور  حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: در بخش مشارکت مدنی حداقل ۱۰ درصد و حداکثر ۴۹ درصد ارزش سرمایه نقدی و غیر نقدی به مبلغ سه میلیارد ریال و حداکثر ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: در طرح‌های اقتصادی بنگاه محور نیز میزان مشارکت بنیاد حداقل ۳۴ درصد و حداکثر ۴۹ درصد تا سقف ۵۰ میلیارد ریال است.

حاتمی بیان کرد: نحوه مشارکت بنیاد بر اساس دستورالعمل مشارکت مدنی بنیاد برکت، الزامات و شرایط پذیرش طرح‌های اقتصادی بنگاه محور و همچنین اطلس مناطق محروم است.

۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در آذربایجان‌غربی وجود دارد، در حال حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از زمین‌های این استان در اختیار این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی است.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها