معاون استاندار: وضعیت کرونا در کرمان شکننده است

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: روند ابتلا و بهبود کرونا در این استان نسبت به هفته قبل کمی مثبت شده اما این وضعیت شکننده است و نباید عادی انگاری کنیم.

‌به گزارش ایرنا، محمد صادق بصیری روز شنبه در ستاد کرونا استان کرمان افزود: در حال حاضر از نظر شیوع کرونا ۱۲ شهر این استان در وضعیت آبی و ۱۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی تاکید کرد: میزان ابتلا به ویروس کرونا در کشور روند نزولی دارد اما این ویروس در جهان همچنان در حال جولان دادن است و بنابراین باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: حضور در میهمانی‌های خانوادگی و همچنین هرگونه تجمع با هر عنوان و در هر نقطه از استان ممنوع است.

وی ادامه داد: فعالیت های آموزشی دانش آموزان حضوری اما به صورت اختیاری است، ولی کادر آموزشی و کارکنان اداری باید در محل کار خود حضور داشته باشند.  

بصیری اظهار داشت: کارکنان دستگاه‌های اجرایی که خدمات ضروری مانند آب، برق، گاز، محابرات و غیره ارائه می‌دهند باید به طور کامل سرکار حاضر باشند و در سایر ادارات حضور دو سوم کارکنان الزامی است.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام  ستاد ملی کردنا، مراسم ۲۲ بهمن امسال به صورت نمادین و صرفا خودرویی و موتوری است و حضور مردم را نخواهیم داشت و سخنرانی‌ها از طریق فضای مجازی خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: نمایشگاه‌های استانی اگر تخصصی باشند طبق شرایط ویژه می‌توانند برگزار شوند و نمایشگاه جنوبشرق درخواست‌هایی در این زمینه داشت و در نمایشگاه اخیر متاسفانه پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد که جنبه عمومی پیدا کرد و توسط مدعی‌العموم پلمب شد.

وی تاکید کرد: به دنبال جلوگیری از کارهای اقتصادی نیستیم اما سلامت مردم مهمتر است و  اگر همه پایبند قوانین و مقررات باشیم دچار مشکل نخواهیم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها