استاندار کرمانشاه: حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا، حضور دانش‌آموزان (پایه های اول و دوم ابتدایی) در مدارس کاملاً اختیاری و هیچ اجباری در کار نیست و خانواده‌ها از این بابت نگرانی نداشته باشند.

«هوشنگ بازوند» در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که امروز (شنبه ۲۷ دی) با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد؛ اظهار داشت: از مردم کرمانشاه به خاطر رعایت مناسب پروتکل ها در طرح هوشمند ممنوعیت و محدودیت‌های کرونایی بسیار سپاسگزاریم و شرایط خوب این ایام هم محصول این همکاری‌ها است.  

بازوند در ادامه هشدار داد: براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی متاسفانه آمار تست‌های مثبت کرونایی دوباره رو به افزایش است و اگر مردم رعایت نکنند بی گمان استان کرمانشاه گرفتار موج چهارم اپیدمی کرونا می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر وضعیت این بیماری در استان حاد شود؛ مجبور هستیم برای حفظ سلامت مردم دوباره محدودیت‌ها وممنوعیت‌های کرونایی را برقرار کنیم و این شرایط به ضرر اقتصاد استان خواهد بود.

کرمانشاه یک روز دیگر بدون فوتی کرونا را سپری کرد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در استان ثبت نشده است و امروز مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس بدون تغییر باقی ماند.

«مهدی محمدی» از بستری‌ شدن ۵۰ نفر در شبانه روز گذشته با علایم ویروس کرونا خبر داد و افزود: هم اکنون ۱۴۲ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار بستری و ۳۲ بیمار سرپایی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سطح استان شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها