شبکه تامین آب و برق مناطق زلزله‌زده هرمزگان وضع عادی دارند

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو، اعلام کرد: شبکه آب و برق مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان که بر اثر زلزله دچار مشکل شده بود، اکنون پایداری کامل دارد و نیروهای متخصص در آماده باش بسر می برند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو «میثم جعفرزاده»، با بیان اینکه واحدهای عملیاتی وزارت نیرو از ابتدای وقوع زلزله ۵.۵ ریشتری در استان هرمزگان با حضور درمحل به کنترل وضعیت شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده پرداختند، گفت: تیم‌های عملیاتی همچنان درحالت آماده باش بوده و در منطقه حضور دارند.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱:۰۱ بامداد شنبه ۲۷ دی‌ماه، زلزله‌ای با شدت ۵.۵ ریشتر جنوب بندرکنگ و غرب قشم در استان هرمزگان را لرزاند که منجر به قطعی آب و برق در برخی مناطق شد.

به گزارش ایرنا، بتازگی مدیر یک شرکت خدمات مهندسی در صنعت برق اعلام کرد: سازه‌های صنعت برق اعم از نیروگاه‌ها، خطوط انتقال و پست های فوق توزیع در برابر حوادث طبیعی و مخاطراتی مانند سیل، زلزله و فرونشست زمین، مقاوم سازی می‌شوند.

وی افزود: حوادثی مانند سیل، زلزله، فرونشست و رانش زمین خطری جدی برای صنعت برق کشور محسوب شده، که باید ضمن ارزیابی فنی و دقیق نسبت به مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی آنها، اقدام های موثری بعمل آورد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار اقتصاد