برگزاری کلاس‌های حضوری در مناطق زرد استان قزوین ممنوع است

قزوین - ایرنا- جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: برگزاری کلاس‌های درس حضوری در همه مقاطع تحصیلی در مناطق زرد کرونایی استان ممنوع است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: اگرچه دغدغه مسوولان وزارت آموزش و پرورش سنجیده‌ و درست است اما فراموش نکنیم که آموزش فضای مجازی تجربه جدیدی را ایجاد کرد.
وی اظهار داشت: به اعتقاد وزارت آموزش و پرورش، برگزاری کلاس‌ها در پایه‌های اول و دوم ابتدایی به صورت مجازی نمی‌تواند بین معلم و دانش‌آموز ارتباط برقرار کند و آموزش مجازی برای این دانش‌آموزان سخت است ولی به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری کلاس درس حضوری در تمامی مناطق زرد استان ممنوع است.
حبیبی تصریح کرد:در مناطق آبی با تصمیم فرمانداران، مدیران آموزش و پرورش و بخشداران، برگزاری کلاس اول و دوم ابتدایی مانعی ندارد و به صورت اختیاری است.
این مسوول با اشاره به روند کاهشی بیماری کرونا افزود: خوشبختانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و اعمال محدودیت‌ها در قزوین منجر به کاهش مرگ و میر و میزان بستری‌ها در اثر شیوع ویروس کرونا شده است.
وی اظهار داشت: همچنین طرح شهید سلیمانی به عنوان مکمل مدیریت هوشمند توانست انتشار بیشتر ویروس کرونا را کاهش دهد.
حبیبی افزود: هم اکنون وضعیت چهار شهرستان استان در شرایط آبی قرار دارد و قزوین و تاکستان در شرایط زرد قرار گرفته‌اند.
این مسوول اضافه کرد: در سه روز متوالی کل فوتی‌ها در استان قزوین به یک نفر  رسیده اما این وضعیت شکننده است و هر لحظه می تواند تغییر کند.
وی با بیان اینکه در فصل سرما شرایط برای گسترش ویروس کرونا فراهم است، افزود: هم اکنون بیش از پیش، سرعت انتشار بالای شیوع کرونا نگران کننده است و باید مراقب باشیم درست تصمیم بگیریم تا وضعیت بدتر نشود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: هر گونه شتاب در بازگشایی محدودیت های کرونایی به معنایی استقبال از کرونا است بنابراین کادر درمان و مردم دیگر تحمل اوج دیگری از شیوع کرونا را ندارند و باید اجازه ندهیم وارد پیک دیگری شویم.
حبیبی خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم شرایط موجود حفظ شده و به سمت نزولی شدن روند ابتلا و بستری پیش برویم تا شرایط سخت تر نشود.
این مسوول گفت: یکی از بهترین طرح‌های ستاد کرونا، منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار صبح است که تا پایان سال این طرح ادامه دارد و از فرمانداران انتظار داریم که از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه آژیر تعطیلی را در شهرها اعلام کنند.
وی برگزاری هر گونه تجمع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را در تمامی وضعیت‌ها همچنان ممنوع دانست و گفت: مراسم ۲۲ بهمن به هیچ وجه مانند سال‌های گذشته نخواهد بود بلکه به صورت نمادین برگزار خواهد شد.
حبیبی یادآور شد: هم اکنون  ۱۰۹ بیمار در قزوین و ۲۴ بیمار نیز در تاکستان بستری هستند و باید تلاش کنیم این میزان را به ۲۰ درصد کاهش دهیم بنابراین از فرمانداران قزوین و تاکستان درخواست داریم این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =