حضور دانش‌آموزان اول و دوم ابتدایی سمنان در مدارس اجباری نیست

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت : حضور دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی استان در کلاسهای درسی اختیاری است و هیچ یک از مسئولان آموزش و پرورش و مراکز آموزشی استان حق اجبار و الزام حضور دانش‌آموزان در کلاس ها را ندارند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در حاشیه نشست ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان ابراز داشت: در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، ارزیابی جامعی در رابطه با وضعیت ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان‌های مختلف کشور به انجام رسید و بر اساس گزارش اعلام شده، استان سمنان کماکان در وضعیت خوبی قرار دارد.

وی افزود: با همکاری مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان ، استان سمنان هم از نظر نرخ ابتلا و هم از نظر میزان مرگ ناشی از کرونا روند کاهشی و نزولی دارد و از آمار پایینی برخوردار است.‌

استاندار سمنان با اشاره به آخرین آمار شیوع کرونا در استان گفت: تا ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۱ نفر از مردم استان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری بودند و در طی این مدت ۱۸ نفر نیز با حال عمومی مساعد از بیمارستان مرخص شدند.‌

وی عنوان کرد : بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، مقرر شد که راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال به شکل خودرویی و موتوری برگزار شود و تمامی سخنرانی ها از طریق فضای مجازی و رسانه ملی پخش می‌شود.

آشناگر درباره محدودیت های تردد شبانه گفت : قانون منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح همچنان به قوت خود باقی است و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

استاندار سمنان اظهار امیدواری کرد: مردم قانون‌مدار استان همچون گذشته با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و انجام فاصله گذاری اجتماعی به کنترل شیوع ویروس کرونا و حفظ روند کاهشی و نزولی ابتلا و فوت در استان کمک کنند.

به گزار ایرنا، طبق آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده از سوی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان، شهرستان‌های آرادان و میامی در وضعیت آبی کرونایی و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت زرد از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها