۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی در زنجان پرداخت شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه از شهریور سال جاری طرح توسعه مشاغل خانگی در این استان آغاز شده است، گفت: تا کنون بیش از ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی در استان پرداخت شده است.

محمدرضا یوسفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم توسعه مشاغل خانگی در استان، افزود: در سال جهش تولید توسعه مشاغل خانگی در دستور کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان قرار دارد.  

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان زنجان صادر شده است، اظهار داشت: هدف از طرح توسعه مشاغل خانگی بهبود معیشت، افزایش رفاه خانواده‌ها است.

یوسفی با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی با کارمزد چهار درصد است، افزود: بیشتر متقاضیان مشاغل خانگی در استان مربوط به بخش صنایع‌دستی فرش دستباف و کشاورزی است.

وی با بیان اینکه کسب و کارهای خانگی راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در دنیا محسوب می شود، اظهار داشت: قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای قابل توجهی برای شاغلان آنها می شود، که از آن جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و رفت و آمد، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجربه ها از طریق آموزش غیر رسمی به شیوه استاد - شاگردی بین اعضای خانواده اشاره کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha