جهانپور: کارآزمایی بالینی واکسن کرونا موسسه رازی کلید خورد

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: کارآزمایی بالینی فاز یک و دو سومین واکسن ایرانی کرونا متعلق به مؤسسه سرم و واکسن سازی رازی، دقایقی پیش با تصویب کمیته ملی اخلاق، کلید خورد.

به گزارش ایرنا، کیانوش جهانپور روز شنبه در صفحه توییتر خود نوشت: کارآزمایی بالینی فاز ۱ و ۲ سومین واکسن ایرانی کرونا متعلق به مؤسسه سرم و واکسن سازی رازی، دقایقی پیش با تصویب کمیته ملی اخلاق، کلید خورد.

به گزارش ایرنا، اولین ایرانی کرونا که به مرحله مطالعه و کارآزمایی بالینی رسید. واکسن تولید شد در موسسه برکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بود. دومین واکسن ایرانی که به مرحله کارآزمایی بالینی رسیده هنوز اعلام نشده است.

جهانپور پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: مسیر تولید واکسن کرونا در داخل دنبال می شود. اقدام برای تولید واکسن کرونا در داخل از ابتدا توسط ۱۶ شرکت ایرانی شروع شده بود و تا این لحظه ۱۲ تقاضا و اعلام آمادگی برای تولید واکسن کرونا در ایران به سازمان غذا و دارو وصول شده و از این تعداد هشت شرکت پرونده فعال دارند و از این هشت شرکت یک مورد وارد فاز کارآزمایی بالینی انسانی شده، دو شرکت دیگر نیز به زودی وارد فاز مطالعه بالینی انسانی می شوند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرده، واکسن ایرانی کرونا احتمالا تیر ۱۴۰۰ به مرحله تولید و بهره برداری می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جامعه